רק להיום אמור לעצמך

מכון גמילה בראשית

טיפול בהתמכרויות

מאמרים

גמילה מאלכוהול

אלכוהוליזם הינו התמכרות לאלכוהול ומשקאות חריפים. נתפס כבעיה המסכנת חיים שלעתים קרובות מובילה למוות, בעיקר בשל מחלות כבד או כליות, דימום פנימי, התדרדרות מוחית, הרעלת אלכוהול, תאונות ואף התאבדות. בנוסף לפגיעה בריאותית ונפשית, אלכוהוליזם יכול לפגוע במעמדו החברתי של המכור ויחסיו עם הסביבה. מאפיינים בולטים: רצון רב לצרוך אלכוהול, איבוד שליטה בזמן השתייה, קשיי הסתגלות,

לעתים קשה יותר להיגמל מתלות באלכוהול מאשר במרבית החומרים הממכרים האחרים.

במרכז גמילה בראשית הטיפול באלכוהוליזם מתחיל בגמילה הפיזית בליווי צמוד של אחות בימים הראשונים, לאחר התאוששות המטופל מתסמיני הגמילה נכנסים בהדרגתיות לשלב של שיחות תרפויטיות וסדנאות טיפוליות במקביל אנו ממליצים את גישת הטיפול המבוססת על עזרה עצמית קבוצתית שצברה פופולאריות והצלחה במהלך המאה ה-20, ועד היום. “אלכוהוליסטים אנונימיים” היא הדוגמה המוכרת ביותר והיא מהווה את הבסיס של תוכנית 12 הצעדים.

בתרבות שלנו קשה להתייחס לאלכוהול כאל סם מסוכן הוא נמצא בכול פינה וניתן לרכוש אותו באופן חוקי בכול חנות. 
התלות באלכוהול מזיקה במישור הפיזי, נפשי וחברתי. בכמויות קטנות הוא עשוי לעורר אך בכמויות גדולות הוא מדכה את תפקודי המוח. 

האלכוהול הוא חומר מדכה אשר פועל על כמה מערכות במוח ביחד. שתי תפקידים עיקריים- רמת חרדה ושיבוש החשיבה. בני הנוער משתמשים בזה לתפקיד הנרקיסיסטי כלומר להרגיש משוחררים מחרדות , להרגיש חזקים, תחושת עליונות. המבוגרים משתמשים בזה בשביל הרס עצמי, הדחף להרוס את חייהם.

הטיפול

טיפול תרופתי – טיפול תרופתי, הכולל השגחה של אחות צמודה לפי הצורך.

דינמי – שיחות תרפויטיות בהן תעשה עבודה על הפחד מאובדן שליטה והפחד מההכרות עם עצמי.

טיפול קבוצתי – לספק קשרים בין אישיים, מניעת חזרה למעגל השתייה, רכישת ידע על בריאות האדם והנזקים שגרמו השתייה ההרסנית לגופו של המכור.

צוות הטיפול במרכז בראשית מאמין וחי על פי עקרונות רוחניים של קבלה,הכלה ונתינה.

צרו קשר

או השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם:

פנייתך נשלחה בהצלחה

אנו ניצור עמך קשר בהקדם!