רק להיום אמור לעצמך

מכון גמילה בראשית

טיפול בהתמכרויות

מאמרים

גמילה מהפרעות אכילה

הפרעת אכילה מאובחנת כהפרעה נפשית ובאה לידי ביטוי באכילה שאינה סדירה אשר גורמת לנזקי גוף.  
הפרעה זו משפיעה בכול תחומי החיים פיזי, נפשי ורוחני. הפרעת אכילה היא תוצאה של שילוב בין הגורמים השונים – ביולוגי, משפחתי, פסיכולוגי, סוציאלי וגנטי. ידוע כי הפרעת אכילה גורמת לבעיות והידרדרות כאשר בין היתר קיימת סכנת חיים.

במרכז בראשית צוות הטיפול שם דגש על קבלה והערכה עצמית – בני האדם צריכים לקבל את עצמם כפי שהם. הקבלה העצמית היא נקודה התפתחותית שכל אדם צריך להשיג.   

נלמד תזונה טובה מהי, נלמד לזהות ולהבחין בין דיאטה לתזונה בריאה ונכונה.

אנורקסיה ובולימיה הם הפרעות מאוד קרובות אחת לשנייה. מאופיינות בהתעסקות מוגברת בצורת הגוף והימנעות מעליה במשקל. מכוון שישנו קושי להבדיל בין שתי ההפרעות, יהיה ניתן להבין אותן בצורה הטובה ביותר כשתי תופעות של אותה הפרעה מרכזית בדימוי הגוף.

נתייחס לקשר בין המחשבות וההתנהגויות שגרמו לבעיה הנוכחית, לקונפליקטים הנפשיים ובעיית הדימוי העצמי, נלמד התנהגות והרגלי אכילה, תזונה טובה מהי, לזהות ולהבחין בין דיאטה לתזונה בריאה ונכונה.

הצוות הטיפולי במרכזנו מאמין ונותן חשיבות רבה לאמפתיה, בבנייה ויצירת אמון בברית הטיפולית- לומר את האמת זה הצעד הראשון בלקיחת אחריות.

למרכז בראשית ישנו מגוון רחב לטיפול נכון ומוצלח בהפרעת אכילה

הטיפול הדינאמי – התבוננות עם המטופל על משמעות האוכל, דימוי עצמי וגופני, הפחד מאובדן שליטה.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי – עבודה על קוגניציות ועל דפוסי התנהגות.

טיפול קבוצתי – המספק קשרים בין אישיים ומעניק תמיכה. טיפול תרופתי- אנטי דכאוני מפחית את התקפי הבולימיה ומשפר את מצב הרוח. במקביל נמליץ גישת טיפול המבוססת על עזרה עצמית קבוצתית המתמקדת בהפרעות אכילה.

צוות הטיפול במכון גמילה בראשית מאמין ב- להניח את היד על גבם של המטופלים אבל לא לדחוף אלא לנוע בקצב שלהם.

 

צרו קשר

או השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם:

פנייתך נשלחה בהצלחה

אנו ניצור עמך קשר בהקדם!