instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מגראס

  גמילה מגראס (מריחואנה)

  סמים קלים הם מיתוס שצריך להפריך מזמן. השימוש בחומרים כאלה הופך לעתים קרובות לקרש קפיצה למעבר לסמים מסוכנים יותר. והתרופות עצמן, המכונות סמים קלים, אינן בלתי מזיקות כפי שנהוג לחשוב. דוגמה ברורה היא קנבינואידים, שיש להילחם בהתמכרות אליהם, החל מניקוי רעלים שהוא חלק מתהליך גמילה מגראס.

  מתי יש צורך להתחיל גמילה מגראס?

  ריכוז החומרים המזיקים תלוי בתדירות ובעוצמת השימוש. חומרים אלו משפיעים על התפתחות ההתמכרות, וגורמים לתשוקות פסיכולוגיות עמוקות. להתמכרות פיזית יש סימנים עדינים בשל העובדה שהיא אינה מלווה בתסמונת גמילה באופן חמור. אבל זה לא אומר שאתם לא צריכים לעבור תהליך גמילה מגראס באופן מסודר, מכיוון שהוא משאיר אחריו חומרים רעילים המשפיעים לרעה על המוח, איברים ומערכות אחרות. אתם צריכים להילחם בהתמכרות לסמים מקבוצה זו באופן מיידי, אחרת יתפתחו התסמינים הבאים:

  • פיתוח תלות פסיכולוגית יציבה. המשתמש מחפש כל תירוץ לעשן, ומצדיק זאת בכך שהוא צריך להירגע. כל שאר סוגי הבילוי ללא נטילת חומרים פסיכואקטיביים נראים לו לא יעילים מספיק.
  • הרבה פעמים השימוש בגראס מלווה בשתיית משקאות אלכוהוליים או נטילת חומרים אחרים.
  • בהפסקות מופיעות עצבנות, תוקפנות, חרדה ושינויים תכופים במצב הרוח. אותם תסמינים נעלמים מיד לאחר העישון.
  • מופיעה עייפות, מופיעות הפרעות נפשיות ותפיסה פסיכו-רגשית הופכת לקהה.
  • השינה והתיאבון משתבשים. ללא נטילת מנה חדשה, איכות השינה נפגעת עד שהיא נעדרת לחלוטין. לעתים קרובות, מכורים לסמים מצדיקים את השימוש שלהם בטענה שהם מעשנים כדי לישון או למען תיאבון טוב. כך הם יוצרים לעצמם קשר בלתי שביר בין התהליכים הללו.
  • ישנה פגיעה באיברים ומערכות בגוף.
  • שימוש בסמים גורם לאשליות והזיות, הן חזותיות והן שמיעתיות.
  • והכי חשוב, מופיעה תלות פיזית, שבדרך כלל מוכחשת. ולמרות שהיא אינה מלווה בתסמיני הגמילה האופייניים לנטילת סמים קשים, ישנם סימנים נוספים להיווצרות תלות.

  ממה מתפתחת התלות בגראס?

  רוב המעשנים מערבבים את הגראס עם תערובות עישון נוספות. תערובות גראס עשויות להכיל לא רק קנאביס, אלא גם תוספים סינתטיים ממקור לא ידוע. הן מסוגלות לגרום להרעלת סמים מתמשכת יותר, בעלות השפעה אגרסיבית עוד יותר. ואם ניתן לעשות גמילה מגראס נקי באופן עצמאי, אז אם בריאותכם הכללית מחמירה עקב שימוש בתערובות עישון, תזדקקו לעזרה של מרכז גמילה בראשית.

  לקבלת ייעוץ

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   שירותים נוספים

   post-image
   גמילה מסמים קשים

   מרכז גמילה מסמים קשים התמכרות לסמים בשלבים הראשונים מתפתחת ברמה הפיזית. הגוף מתרגל לרעלנים הנכנסים כל הזמן, ובהיעדר התרופה, מסמן זאת...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה מפורנו ומין

   ההתמכרות למין מונעת את האפשרות לאהבה אמיתית וכנה. זוהי הפרעה בשליטה בדחפים השולטת במתמכר ומשפיעה לרעה בכל תחום ואורח חייו. הטיפול...

   המשך קריאה
   post-image
   שלבי הטיפול

   התוכנית הטיפולית של מסע זה מורכבת מ: טיפול ביו פסיכו סוציאלי. אבחון טיפול וייעוץ פסיכיאטרי. טיפול פרטני. טיפול קבוצתי. טיפול...

   המשך קריאה

   גמילה ממריחואנה

   אנשים רבים מאמינים שהתשוקה למריחואנה היא כיף לא מזיק, כמו עישון רגיל. לנרקולוגים דעה שונה. כמובן, מריחואנה אינה מסוכנת לחיים ולבריאות כמו הרואין או קוקאין. אבל לעתים קרובות, התמכרות לקנבינואידים (המרכיב הפעיל העיקרי של "גראס") היא השלב הראשוני להיווצרות תלות בחומרים ממכרים חזקים יותר. גמילה ממריחואנה באופן טבעי מהגוף לוקחת בין מספר ימים למספר חודשים. כדי לזרז תהליך זה, מומלץ לבצע גמילה מריחואנה במכרז מקצועי המתמחה בנושא. מרכז בראשית מספר למטופלים שלו טיפולים בהתאמה אישית, כך שהגמילה היא אפקטיבית באופן מקסימאלי.

   יעילות של גמילה ממריחואנה

   מריחואנה היא חומר נרקוטי שנוצר מצמח הקנאביס. לרוב, מכורים משתמשים בו כתערובת לעישון. התלות הפיזית בתרופה מתפתחת לאט, בעוד שתשוקות פסיכולוגיות יכולות להיווצר לאחר המנה הראשונה. הטענה שמריחואנה בטוחה לבריאות היא שקר. החומר הפסיכואקטיבי מסוכן מכמה סיבות:

   • היווצרות מהירה של תלות נפשית;
   • איחוד ברמת התת מודע של הקשר בין הרפיה, אופוריה והשפעת החומר (המטופל אינו יכול להילחם באופן עצמאי ברגשות וחוויות שליליות, כל מפגש עם גורם מתח מסתיים בשימוש בגראס);
   • עם שימוש ארוך טווח במריחואנה, נוצרת תלות פיזית;
   • התפתחות של מחלות נפש אצל אנשים עם נטייה אליהם;
   • המטופל מתרגל למריחואנה, עם הזמן התרופה עלולה להיות משעממת. עקב שימוש קבוע בחומרים פעילים ממכרים, הגישה הפסיכולוגית של המטופל משתנה, הוא עובר בקלות לתרופות כבדות יותר.

   חשוב לזכור שיצרנים של תערובות לא חוקיות מכניסים כל הזמן רכיבים חדשים להרכבם על מנת לשפר את התכונות הפסיכואקטיביות של החומר. המטופל אינו יודע את הרכב התערובת שנלקחה, ולכן אינו יכול לחשב נכון את המינון, מה שמוביל להרעלה חמורה. במקרים כאלה, נדרשת גמילה ממריחואנה.

   כיצד מתחילים תהליך גמילה ממריחואנה?

   ניקוי הגוף מרעלים המרכיבים את החומר מתבצע במרכז גמילה בראשית. ניקוי רעלים מזרז את תהליך סילוק הרעלים מהגוף, אשר משפיע לטובה על רווחתו של האדם. סט טיפולים נבחר בנפרד עבור כל מטופל לאחר אבחון ובדיקה מפורטת, המאפשרים לקבוע את חומרת מצבו של המטופל.

   למטופל תחת השפעת מריחואנה יש רצון לתקשר, ליהנות, והוא מרגיש נינוח יותר. שימוש שיטתי בסם זה מוביל למספר רב של בעיות בריאותיות: נדודי שינה, דיכאון, אובדן תיאבון, הפרעה למערכת העצבים המרכזית, פגיעה בזיכרון, אדישות, היחלשות היכולות האינטלקטואליות.

   אל תאמינו לשקר שמריחואנה לא פוגעת בכם! צרו קשר עם מרכז בראשית והתחילו את הגמילה שלכם עכשיו!

   מרכז גמילה מקנאביס

   לכל תרופה יש השפעה שלילית חזקה על גוף האדם אם היא נלקחת שלא לפי הנחיות. מריחואנה היא אחד השמות הפופולריים לתכשירי קנאביס מיובשים. בדרך כלל, היא נצרכת בצורה של עישון טבק. למרות הריכוז הנמוך יחסית של קנבינואידים (החומר הנרקוטי עצמו), ההתמכרות עדיין קיימת. בנוסף, עם עישון ממושך של מריחואנה, מרכיבים רעילים מצטברים בהדרגה בגוף, משפיעים על תפקוד האיברים הפנימיים ומחמירים באופן רציני את בריאותו של המטופל. אדם יכול להשתמש במוצרי קנאביס במשך שנים רבות ולא לעורר שום חשד מסביבתו הקרובה (עמיתים, חברים וקרובי משפחה). אבל זה לא אומר שלא יהיה נזק מסם כזה. מומחי מרכז גמילה מקנאביס 'בראשית' מספקים עבורכם מקום שליו ודיסקרטי לזמן בו אתם צריכים לעבור גמילה.

   סימנים שאדם מעשן קנאביס

   זה לא כל כך קל לזהות התמכרות של מטופל לסוג זה של סם. זה בעייתי במיוחד אם אדם משתמש בכמויות מוגבלות של הסם ולעתים רחוקות למדי. אבל ישנם מספר סימנים כלליים שכדאי לשים אליהם לב:

   • אדמומיות של לובן העיניים ונפיחות של העפעפיים;
   • תיאבון מוגבר (מיד לאחר שימוש בסמים);
   • צמא קיצוני, דופק מהיר;
   • הגברת דברנות כלפי בן השיח;
   • ריח רע מפה;
   • אובדן קואורדינציה, עייפות, בלבול, הזיות (בשימוש ממושך או הגדלת המינון הסטנדרטי);
   • בהלה, פחד;
   • דיכאון חמור והידרדרות בפעילות הנפשית;

   איך מרכז גמילה מקנאביס מסייע בתהליך הגמילה?

   הסם הכלול במריחואנה מסיס בשומן. כתוצאה מכך, הוא נוטה להצטבר ברקמות השומן של הגוף של המטופל, ובהמשך גם להשתלב בתהליך המטבולי. העיתוי של גמילה מסמים הוא אינדיבידואלי ביותר ותלוי בגורמים הבאים:

   • משך וסדירותו של עישון מריחואנה;
   • מהירות של תהליכים מטבוליים בגוף האדם;
   • אחוז שומן בגוף;
   • ריכוז התרופה בכל מנה (ככל שהוא גבוה יותר, כך התמכרות הגוף חזקה יותר).

   שלבי גמילה חשובים

   קודם כל, המומחים של מרכז גמילה מקנאביס יבצעו מספר הליכי חובה:

   • אבחון מצבו של המטופל. זה כולל בדיקה יסודית של הגוף, התייעצות עם נרקולוג, לימוד מצבו הפיזי והפסיכולוגי של המטופל;
   • בחירת טיפול פרטני המותאם באופן אישי עור כל מטופל;
   • ניקוי רעלים מהגוף עד שמצבו של המטופל מתייצב;
   • שיקום. טיפול מורכב המסייע בשיקום תפקוד תקין של האיברים הפנימיים ומערכת העצבים של המטופל מבחינה גופנית, לצד שיקום נפשי שעל המטופל לעבור.

   לקביעת פגישת ייעוץ מקצועית, צרו קשר עם מרכז גמילה מקנאביס 'בראשית'.

   image

   אתם שואלים אנחנו עונים

   תסמינים נפוצים כוללים חרדה, עצבנות, חוסר תיאבון, בעיות שינה, תשוקה חזקה לקנאביס ושינויי מצב רוח. התסמינים מגיעים לשיאם כ-3-7 ימים לאחר ההפסקה ודועכים תוך כשבועיים.

   משך הזמן משתנה מאדם לאדם, אך ברוב המקרים תהליך הגמילה נמשך בין 2-3 חודשים. עם זאת, תשוקה מסוימת וגורמים מעוררים יכולים להופיע גם חודשים ושנים לאחר מכן.

   בעוד שחלק מהאנשים מצליחים להיגמל לבד, לרוב מומלץ לעבור את התהליך בליווי מקצועי, במיוחד במקרים של שימוש ממושך או כבד. תמיכה נפשית ורגשית חשובה מאוד להצלחת הגמילה.

   ראשית, חשוב להכיר בבעיה ולקבל החלטה להשתנות. לאחר מכן כדאי לפנות לעזרה מקצועית, לבנות תוכנית גמילה מפורטת, לזהות גורמים מעוררים ולפתח אסטרטגיות התמודדות. תמיכה מהסביבה הקרובה גם מסייעת מאוד.

   שיעורי ההישנות (relapse) גבוהים למדי ועומדים על כ-40-60% בשנה הראשונה לאחר הגמילה. עם זאת, ככל שעובר יותר זמן כך הסיכוי לחזרה לשימוש יורד. תוכנית מניעת הישנות ארוכת טווח קריטית לשמירה על ההצלחה.

   הפסקת השימוש בקנאביס מביאה לשיפור בזיכרון ובכושר הקוגניטיבי, עלייה ברמות האנרגיה והמוטיבציה, שיפור בבריאות הנפשית והפיזית, חיזוק הקשרים החברתיים וכן חיסכון בזמן וכסף שהושקעו בהשגת הסם ושימוש בו.