instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מהרואין

  תהליך גמילה מהרואין

  הרואין הוא סם חצי סינתטי המופק ממורפיום. החומר החזק ממכר במהירות, והיעדר מנה בזמן גורמת לסיבוכים רציניים. אם, 4-10 שעות לאחר השימוש האחרון, מכור לסמים מחמיץ מנה של חומר, הוא מתחיל לפתח תסמונת גמילה מהרואין. מצב חמור זה מלווה במגוון שלם של סיבוכים, המוכרים על ידי תסמינים כואבים: אי נוחות פסיכולוגית ופיזית, דיכאון, כאבי שרירים חזקים. תסמינים אחרים מצביעים על הפרעות סומטיות ונפשיות חמורות – נלווים טבעיים של התמכרות לסמים. האם ניתן לשרוד גמילה ללא השלכות חמורות על הגוף? איך לעזור לאדם אהוב מכור? על השאלות יוכלו לעזור לכם לענות המומחים של מרכז גמילה בראשית.

  מה חשוב לדעת על תהליך ותופעות הגמילה מהרואין?

  גמילה מהרואין נחשבת לאחת הקשות והממושכות ביותר. זאת בשל העובדה שהרואין ממכר מאוד, וההתמכרות נוצרת תוך זמן קצר. תסמיני הגמילה עשויים להיות שונים בכל פעם, אבל הם תמיד גורמים סבל רב למכור. קשה לחזות את הזמן שבו יתחילו תסמיני הגמילה לאחר נטילת המנה האחרונה והחמצה של המנה הבאה. התפתחות התסמינים תלויה במספר גורמים, כולל:

  • מאפיינים אישיים של הגוף;
  • איכות הרואין;
  • מינון החומר הנדרש.

  ככלל, התסמינים הראשונים מתחילים להופיע כבר ביום הראשון לאחר הפסקת התרופה.

  כמה זמן לוקח עד לגמילה מהרואין?

  תסמינים של גמילה מהרואין מופיעים בהדרגה ונעשים חמורים יותר עם הזמן. התסמינים הראשונים מורגשים ביום הראשון לאחר השימוש האחרון בהרואין ובסבלנות מסוימת המכור מסוגל להתמודד איתם: עצבנות, פאניקה, חוסר תיאבון ושינה.

  לאחר יומיים, תסמיני הגמילה דומים לאלה של הצטננות: עיניים דומעות, אף סתום, שיעול, צמרמורות והזעה.

  ביום השלישי, תסמיני הגמילה מתבטאים כהרעלת מזון: קלקול מעיים, הקאות, רעידות, כאבי ראש.

  ארבעה ימים לאחר השימוש האחרון בתרופה, תסמיני הגמילה הופכים לכואבים ביותר: כאבי שרירים עזים, הזיות שמיעה וראייה, התקפי פאניקה. מצבו של המכור מחמיר עד כדי כך שהוא מוכן לשבור את תהליך הגמילה ולחזור מיידית להשתמש. במקרה זה חשוב להיות במקום בו יכולים לעזור לכם לצלוח את הגמילה באופן מקצועי. מרכז גמילה בראשית הוקם במיוחד לשם כך. לפרטים נוספים השאירו פרטי התקשרות באתר.

  לקבלת ייעוץ

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   שירותים נוספים

   post-image
   גמילה מסמים קשים

   מרכז גמילה מסמים קשים התמכרות לסמים בשלבים הראשונים מתפתחת ברמה הפיזית. הגוף מתרגל לרעלנים הנכנסים כל הזמן, ובהיעדר התרופה, מסמן זאת...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה מתרופות

   תרופות מרשם הניתנות על ידי רופאים מיועדות לתת מענה לטיפול ב: חוסר שינה, חרדה, דיכאון, כאבי גופני ועוד.. למרות שהתרופה...

   המשך קריאה
   post-image
   אשפוזית תחלואה כפולה

   תחלואה כפולה טיפול באשפוזית תחלואה כפולה היא הגדרה כוללת להתמכרות שמלווה מצב נפשי מוגדר, כמו למשל- התמכרות לסמים של אדם הסובל...

   המשך קריאה

   אתם שואלים אנחנו עונים

   במרכז "בראשית" יש לנו ניסיון רב בהתמודדות עם תסמיני הגמילה מהרואין, הכוללים כאבים, חרדה, נדודי שינה, שלשולים ועוד. אנו מציעים מספר אפשרויות לניהול התסמינים, בהתאם לצרכים האישיים של כל מטופל. ראשית, ישנה אפשרות לעבור גמילה מהירה (Rapid Detox) תחת הרדמה, המאפשרת לצלוח את השלב הפיזי האינטנסיבי בצורה מהירה ובטוחה יותר. לחלופין, ניתן לבחור בגמילה הדרגתית, תוך שימוש בתרופות להקלה על התסמינים, כמו בופרנורפין או מתדון. בכל מקרה, צוות רפואי מיומן ומנוסה יעקוב מקרוב אחר מצבך, יתאים את הטיפול התרופתי ויספק תמיכה 24/7 כדי להבטיח שתעבור את תקופה זו בצורה הנוחה והבטוחה ביותר האפשרית.

   תשובה: אנו במרכז "בראשית" מבינים כי גמילה מהרואין היא תהליך ממושך, הדורש שינוי עמוק באורח החיים ובדפוסי החשיבה וההתנהגות. לכן, אנו מציידים את המטופלים שלנו במגוון רחב של כלים להתמודדות עם אתגרי ההחלמה לטווח הארוך. תוכנית הטיפול האישית שלך תכלול פסיכותרפיה, כגון CBT (טיפול קוגניטיבי-התנהגותי), לזיהוי ושינוי דפוסי חשיבה והתנהגות בעייתיים. תלמד טכניקות לניהול מצבי דחק, כמו מדיטציה, נשימות ומיינדפולנס, ותתנסה בפיתוח מיומנויות תקשורת בינאישית, פתרון בעיות והתמודדות עם דחפים. כמו כן, נחשוף אותך למגוון פעילויות ותחביבים בריאים, שיכולים להוות תחליף חיובי להתנהגות ההתמכרותית. גם לאחר סיום הטיפול, תוכל להשתתף בקבוצות תמיכה ובמפגשי מעקב, ותקבל המלצות להמשך טיפול ותמיכה בקהילה. המטרה שלנו היא לא רק לסייע לך להיגמל, אלא גם לצייד אותך בכלים שיאפשרו לך לשמור על ההחלמה ולבנות לעצמך חיים מספקים ומשמעותיים.

   במרכז "בראשית", אנו מחויבים להצלחה של המטופלים שלנו גם לאחר סיום הטיפול הפנימי. אנו מציעים מגוון שירותי המשך ותמיכה, שמטרתם לסייע למטופלים לשמר את ההישגים הטיפוליים ולהשתלב מחדש בחברה ובחיי היומיום. ראשית, כל מטופל מקבל תוכנית המשך טיפול אישית, הכוללת מפגשי מעקב, יעוץ וטיפול פרטני לפי הצורך. שנית, אנו מפעילים מערך דיור מוגן, המאפשר למטופלים לחיות בסביבה תומכת ומפוקחת בשלבים הראשונים שלאחר סיום האשפוז. כמו כן, אנו מקיימים סדנאות מקצועיות והכשרות תעסוקתיות, שמטרתן לסייע למטופלים לרכוש מיומנויות נדרשות לעולם העבודה. המרכז גם מפעיל מועדון חברתי, בו מתקיימות פעילויות פנאי, התנדבויות ואירועים, כדי לסייע למטופלים לבנות רשת תמיכה חברתית חיובית ולשמור על אורח חיים בריא. כל השירותים הללו נועדו להבטיח שההחלמה שלך תישאר יציבה ושתקבל את התמיכה והכלים הדרושים כדי לבנות לעצמך עתיד טוב יותר, חופשי מהתמכרות.