instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מפורנו ומין

  ההתמכרות למין מונעת את האפשרות לאהבה אמיתית וכנה.

  זוהי הפרעה בשליטה בדחפים השולטת במתמכר ומשפיעה לרעה בכל תחום ואורח חייו. הטיפול מיועד לגברים ונשים אשר הגיעו למצב בלתי נסבל כתוצאה מההתנהגות האובססיבית למין וכל מה שקשור בו.

  במרכז בראשית ניתן לטפל בהתמכרות זו בצורה היעילה ביותר. תחילה אנו עובדים על הימנעות וקטיעת רצף ההתעסקות עם הנושא. השלב השני הינו הטיפול הפרטני\ קבוצתי כאשר הדגש הוא על שליטה בדחפים הרסניים ולמידה על קיום מין בריא ובמידה.

  אחד האלמנטים המשמעותיים בהתמכרות למין זה הצד הכפייתי שמאופיין בכך שהמכור חוזר שוב ושוב על מעשיו למרות שהוא יודע שזה פוגע בו ובהתנהלות חייו.

  ההתמכרות למין מתבטאת באוננות תכופה, יחסי מין מזדמנים, נערות ליווי, מציצנות, גלישה באתרי פורנו בכל הזדמנות וכד’.

  • טיפול תרופתי – ניתן לטפל בהתמכרות למין באמצעות טיפול תרופתי וזאת רק על פי בחירתו של המטופל, טיפול דינאמי שיחות תרפויטיות בהן צוות הטיפול יעבוד עם המטופל על דימוי עצמי, שליטה בדחפים, אינטימיות ועוד.
  • טיפול קוגניטיבי התנהגותי – בהן תעשה עבודה על אחריות אישית, קוגניציות ושיטות למידה כיצד ניתן לתת פרשנות אחרת ובריאה יותר כאשר הדחף עולה.
  • טיפול קבוצתי – עבודה על הרגלי חיים חדשים, רכישת ידע ולמידה כיצד ניתן להתחיל ולבנות מערכת יחסים בריאה ומספקת כאשר יחסי המין אינם בסדר העדיפויות הראשון.

  צוות הטיפול במרכז בראשית מאמין כי רק כאשר המכור יוותר על שליטה הוא יזכה בכוח גדול יותר.

  גמילה מהתמכרות לאתרי פורנו

  לפי הערכתם של המומחים, הפרעות נפשיות הולכות ומתגברות מדי שנה, והסיבה לכך היא התקדמות טכנולוגית. התמכרות מסוכנת לא פחות מניקוטין, אלכוהול, הימורים וסמים – היא התמכרות פורנוגרפית, כלומר, הרצון לצפות כל הזמן בסרטונים בעלי אוריינטציה מינית ולאונן בו זמנית. במקרה זה, התמכרות מתרחשת מהר מאוד, ותהליך גמילה מפורנו הוא די קשה. בעיה זו מסוכנת כי עבור אנשים הסובלים ממנה היא עלולה להוביל לחוסר יכולת לנהל חיי מין נורמליים בעתיד. זה הופך להיות הסיבה לחוסר היכולת ליצור קשרים אישיים יציבים, גורם למחלוקת משפחתית, גירושין וכו'. עלולות להיווצר הפרעות נפשיות אחרות, מסוכנות אף יותר. לכן, יש בהחלט להילחם בהתמכרות לפורנוגרפיה, וככל שמתחילים מוקדם יותר, כך טוב יותר.

  מרכז גמילה מפורנו

  הפרעה נפשית כזו יכולה לפקוד כל אדם, לא משנה מאיזה מין או גיל. גברים רגישים להתמכרות זו יותר – בשל מאפייני הגוף. אין להשוות התמכרות לפורנוגרפיה לרצון של מתבגרים לצפות בארוטיקה. הכל די ברור כאן – ההתבגרות מתרחשת, אבל הם עדיין לא יכולים לקיים יחסי מין בגלל מסגרות חברתיות ואתיות. אבל ברגע שמתבגרים הופכים לפעילים מינית, אינטימיות קבועה מבטלת את העניין שלהם בהתבוננות באקטים של יחסי מין מבחוץ. התמכרות לפורנוגרפיה בקרב צעירים נעלמת גם לאחר שהרמות ההורמונליות המשתוללות מתייצבות. במקביל, כמה גברים צעירים שהפכו למבוגרים ובעלי חיי מין יציבים ורמות נורמליות של הורמוני המין נשארים מכורים לפורנו.

  סימני התמכרות לפורנו – מתי צריך לעבור גמילה מפורנו?

  סימנים של התמכרות לפורנו באים לידי ביטוי ברצון תמידי לצפות בפורנוגרפיה. אצל אדם, בהשפעת עלילה פורנוגרפית ואוננות, מתרחשים תהליכים ביולוגיים. "הורמון האושר" דופמין משתחרר, שאחראי לעלייה במרץ ומצב רוח טוב. קבלתו באופן קבוע משבשת את יחסי סיבה ותוצאה של תגמול של מערכת הנוירוטרנסמיטורים. במילים פשוטות, הגוף מגיב באופן רפלקסיבי עם מנת דופמין בזמן צפייה בפורנו. כתוצאה מכך, אדם הסובל מהתמכרות לפורנו אינו שואב הנאה מכל דבר מלבד צפייה בסצנות מין. הוא סובל כשהוא לא מצליח לעשות זאת. שום דבר כבר לא משמח אותו, וקיום יחסי מין עם בן/בת זוג אמיתיים אינו נותן לו את האופוריה הרצויה. בעת הטיפול בהתמכרות לפורנו פסיכותרפיה הוכחה את עצמה כיעילה. כדי להתאים עבורכם או אדם קרוב לכם טיפול מתאים בעת גמילה מפורנו, צרו קשר עם מרכז גמילה בראשית.

  לקבלת ייעוץ

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   שירותים נוספים

   post-image
   שלבי הטיפול

   התוכנית הטיפולית של מסע זה מורכבת מ: טיפול ביו פסיכו סוציאלי. אבחון טיפול וייעוץ פסיכיאטרי. טיפול פרטני. טיפול קבוצתי. טיפול...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה מהימורים

   ההתמכרות להימורים מתארת התנהגות של הימורים חוזרים ונשנים בעקביות ובכפייתיות. זוהי הפרעה בשליטה ובדחפים השולטת במתמכר, מכתיבה את מהלך חייו...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה מקוקאין

   טיפול גמילה מקוקאין סם הקוקאין העשוי מעלי צמח הקוקה, הוא סם חזק במיוחד. שימוש ארוך טווח בחומר נרקוטי זה משפיע לרעה...

   המשך קריאה

   שאלות תשובות שנושא גמילה מפורנו ומין

   למרות שישנם אנשים המצליחים להיגמל מהתמכרות לפורנו בכוחות עצמם, ברוב המקרים מומלץ לפנות לעזרה מקצועית. טיפול מקצועי מספק תמיכה, הכוונה וכלים יעילים להתמודדות עם הגורמים להתמכרות ועם האתגרים בתהליך הגמילה. במרכז "בראשית" תקבל ליווי אישי של מומחים שילווה אותך לאורך הדרך, יעזור לך להבין את שורשי ההתמכרות ולפתח דפוסי חשיבה והתנהגות בריאים יותר.

   משך תהליך הגמילה מפורנו שונה מאדם לאדם, ותלוי בגורמים כמו עוצמת ההתמכרות, משך הזמן שלה, מוטיבציה אישית ותמיכה חיצונית. בדרך כלל נדרשים מספר חודשים של טיפול ומעקב כדי לבסס דפוסים בריאים ולמנוע הישנות, אך השיפור וההתקדמות ניכרים כבר בשלבים מוקדמים. במרכז "בראשית" נבנה עבורך תוכנית אישית שתתאים לקצב שלך, ונלווה אותך עד שתרגיש בטוח ומוכן להמשיך בכוחות עצמך.

   גמילה מפורנו עשויה להיות בעלת השפעות חיוביות משמעותיות על זוגיות ועל תפקוד מיני. צפייה מרובה בפורנו יכולה לעוות את התפיסה של יחסי מין וזוגיות, ולפגוע בקשר הרגשי והפיזי עם בן/בת הזוג. היא גם עלולה לגרום לקשיי תפקוד מיני כמו ירידה בחשק או קושי להגיע לסיפוק. הגמילה מאפשרת לך לחזק מחדש את הקשר עם בן/בת הזוג, לפתח אינטימיות אמיתית ולשפר את חיי המין בזכות התמקדות בחוויה האמיתית ולא במה שרואים במסך.