instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מפרקוסט

  גמילה מפרקוסט תרופה לשיכוך כאבים

  פרקוסט הוא אופיואיד חצי סינתטי. ההשפעה העיקרית של התרופה היא משכך כאבים. מדוע יש צורך לטפל בהתמכרות לתרופה ולעבור גמילה מפרקוסט? ההשפעה הנרקוטית שלו דומה לקוקאין. הסכנה היא שבשימוש קבוע נוצרת התמכרות המלווה בהידרדרות מתקדמת בבריאות הסומטית והנפשית.

  גמילה מפרקוסט – איך פרקוסט משפיע על אדם?

  הסימן הברור ביותר שמושך תשומת לב בבדיקה ויזואלית הוא התכווצות האישונים. יש חיוורון ויובש של העור, כמו גם עלייה ברפלקסים בגידים וירידה חמורה בלחץ הדם. שכהאדם נמצא תחת השפעת התרופה, הדיבור שלו הופך מהיר מאוד, מטושטש ומבולבל. ישנו אי שקט קשה ותסיסה מוטורית, המלווה בחרדה. התוצאה המסוכנת ביותר היא מוות משיתוק של מערכת הנשימה.

  איך מתפתחת התמכרות?

  המכור ישן מעט מאוד. השינה היא חסרת מנוחה. התיאבון יורד ויש דחף גדול יותר לרוקן את השלפוחית. במקביל משתחרר שתן בכמויות משמעותיות. תנועת המעיים מופרעת כבר מספר ימים. ההתמכרות לפרקוסט מתרחשת בהדרגה. כדי להשיג את האפקט של האופוריה, המטופל מגדיל את המינון. מאפיין אופייני לשלב זה של היווצרות התמכרות הוא נוכחות של:

  • רצון להשיג את התרופה;
  • אי נוחות נפשית;
  • תחושת מתח.
  • החולה מסתיר בזהירות את השימוש בסמים.

  בשלב מתקדם השימוש בפרקוסט הופך סדיר יותר. הסבילות לחומר הפעיל עולה ויורדת במהירות רק עם הפסקה לשינה. ההשפעה הפיזיולוגית נעלמת, אופי הפעולה של החומר משתנה. לפני נטילת הסם, המכור חסר אונים ורדום, לאחר מכן הוא תוסס ועליז.

  מתי יש לפנות לטיפול מתאים בהתמכרות לפרקוסט?

  הפניה למרכז גמילה מפרקוסט מתרחשת לרוב בשלב השלישי של ההתמכרות, כאשר המכור מתחיל לסבול מאוד מתסמיני גמילה חוזרים ונשנים. ניסיון עצמאי להיגמל מוביל להחלפה של פרקוסט בכדורי הרגעה או אתנול. הטיפול בהתמכרות קשה זו היא בדרך כלל כוללת ניקוי רעלים, טיפול להעלמת סימני גמילה פיזיים. לאחר מכן עוברים שיקום פסיכותרפי (פרטני וקבוצתי) ועוד מספר טיפולים תומכים שמסייעים למטופל לרכוש את הכלים דרושים לו כדי להתמודד עם הרצון להישנות.

  אם אתם מתמודדים עם התמכרות לפרקוסט, ומעוניינים להחזיר לעצמכם את החיים שלכם, אל תחכו ואל תבזבזו זמן! צרו קשר עם מרכז גמילה בראשית.

  לקבלת ייעוץ

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   שירותים נוספים

   post-image
   גמילה מבנזודיאזפינים

   תסמיני גמילה מבנזודיאזפינים בנזודיאזפינים הם תרופות שהפכו נפוצות למדי בשנים האחרונות. יתר על כן, הם בין התרופות הנפוצות ביותר בעולם. הסכנה בהתמכרות...

   המשך קריאה
   post-image
   שלבי הטיפול

   התוכנית הטיפולית של מסע זה מורכבת מ: טיפול ביו פסיכו סוציאלי. אבחון טיפול וייעוץ פסיכיאטרי. טיפול פרטני. טיפול קבוצתי. טיפול...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה מהרואין

   תהליך גמילה מהרואין הרואין הוא סם חצי סינתטי המופק ממורפיום. החומר החזק ממכר במהירות, והיעדר מנה בזמן גורמת לסיבוכים רציניים. אם,...

   המשך קריאה

   שאלות תשובות בנושא גמילה מפרקוסט

   תסמיני הגמילה מפרקוסט יכולים להיות קשים ולכלול כאבי שרירים, חרדה, דיכאון, נדודי שינה, בחילות, הזעה מוגברת ועוד. חומרת התסמינים תלויה במינון ובמשך השימוש בפרקוסט. במרכז "בראשית" תקבל ליווי רפואי וטיפול תרופתי שיעזרו לך לצלוח את תקופת הגמילה הפיזית בצורה בטוחה ונסבלת יותר, תוך מזעור הסבל וחוסר הנוחות הכרוכים בתהליך.

   אורך תוכנית הגמילה מפרקוסט משתנה בהתאם לצרכים האישיים של כל מטופל, אך לרוב נע בין 30 ל-90 יום. בשלב הראשון מתבצעת גמילה פיזית בפיקוח רפואי צמוד, ולאחריה ממשיכים בתהליך שיקום נפשי וחברתי. במרכז "בראשית" נעריך יחד איתך את משך הטיפול הנדרש עבורך, ונתאים את התוכנית כך שתקבל את כל הכלים וההכנה הדרושים לחזרה לחיים נקיים מהתמכרות.

   תהליך הגמילה מפרקוסט, בייחוד בשלבים הראשונים, עלול להיות מאתגר מבחינה פיזית ונפשית, ולהקשות על תפקוד יומיומי. לכן, מומלץ להקדיש את תקופת הגמילה להתמקדות בטיפול ובהחלמה. עם זאת, תוכנית הגמילה ב"בראשית" מותאמת אישית לכל מטופל, ובמידת האפשר ניתן לשלב פעילויות שגרה ועבודה בהדרגה, בהתאם למצבך. אנו נסייע לך לחזור לשגרה בקצב שלך, תוך שמירה על בריאותך הנפשית והגופנית.