רק להיום אמור לעצמך

מכון גמילה בראשית

טיפול בהתמכרויות

מאמרים

גמילה מפורנו ומין

ההתמכרות למין מונעת את האפשרות לאהבה אמיתית וכנה.

זוהי הפרעה בשליטה בדחפים השולטת במתמכר ומשפיעה לרעה בכל תחום ואורח חייו. הטיפול מיועד לבני אדם גבר או אישה אשר הגיעו לסבל הבלתי נסבל כתוצאה מההתנהגות האובססיבית למין וכול מה שקשור בו.

במרכז בראשית ניתן לטפל בהתמכרות זו בצורה היעילה ביותר. תחילה הימנעות וקטיעת רצף התעסקות עם הנושא. השלב השני הינו  הטיפול הפרטני/קבוצתי כאשר הדגש הוא על שליטה בדחפים הרסניים ולמידה לקיים מין  יעיל ובריא.

אחד האלמנטים המשמעותיים בהתמכרות למין זה הצד הכפייתי שמאופיין בכך שהמכור חוזר שוב ושוב על מעשיו למרות שהוא יודע שזה פוגע בו ובהתנהלות חייו.

ההתמכרות למין מתבטאת באוננות, יחסי מין מזדמנים, נערות ליווי, מציצנות, גלישה באתרי פורנו וכד’.

טיפול תרופתי – ניתן לטפל בהתמכרות למין באמצעות טיפול תרופתי וזאת רק על פי בחירתו של המטופל, טיפול דינאמי שיחות תרפויטיות בהן צוות הטיפול יעבוד עם המטופל על דימוי עצמי , שליטה בדחפים, אינטימיות ועוד.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי – בהן תעשה עבודה על אחריות אישית, קוגניציות ושיטות למידה כיצד ניתן לתת פרשנות אחרת ובריאה יותר כאשר הדחף עולה.

טיפול קבוצתי – עבודה על הרגלי חיים חדשים, רכישת ידע ולמידה כיצד ניתן להתחיל ולבנות מערכת יחסים בריאה ומספקת כאשר יחסי המין אינם בסדר עדיפויות ראשון.

צוות הטיפול במרכז בראשית מאמין כי רק כאשר המכור יוותר על שליטה הוא יזכה בכוח גדול יותר.

צרו קשר

או השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם:

פנייתך נשלחה בהצלחה

אנו ניצור עמך קשר בהקדם!