רק להיום אמור לעצמך

מכון גמילה בראשית

טיפול בהתמכרויות

מאמרים

טיפול בהתמכרויות

גמילה מסמים

במרכז בראשית אנו כאן כדי לעזור לאדם להיות – רוצה מוכן ויכול לעצור את הסבל הבלתי נסבל כתוצאה מהתמכרות לסמים והשלכותיה.
ההתמקדות העיקרית היא ברובד הרוחני – שורש הבעיה. הסמים מנתקים את האדם מהנשמה ותפקידנו לקרב את האדם לנשמתו שהיא למעשה מקור החלמתו.

גמילה מאלכוהול

במרכז גמילה בראשית הטיפול באלכוהוליזם מתחיל בגמילה הפיזית בליווי צמוד של אחות בימים הראשונים, לאחר התאוששות המטופל מתסמיני הגמילה נכנסים בהדרגתיות לשלב של שיחות תרפויטיות וסדנאות טיפוליות במקביל אנו ממליצים את גישת הטיפול המבוססת על עזרה עצמית קבוצתית שצברה פופולאריות והצלחה במהלך המאה ה-20, ועד היום. “אלכוהוליסטים אנונימיים” היא הדוגמה המוכרת ביותר והיא מהווה את הבסיס של תוכנית 12 הצעדים.

גמילה מהימורים

ההתמכרות להימורים מתארת התנהגות של הימורים חוזרים ונשנים בעקביות ובכפייתיות. זוהי הפרעה בשליטה בדחפים  השולטת במתמכר, מכתיבה את חייו ופוגעת בתחום המשפחתי, החברתי והתעסוקתי. דבר משמעותי בהתמכרות מסוג זו היא ההסתבכות הכלכלית מתוך העיסוק הגובר והולך בהימורים. ההימור מהווה בריחה מבעיות ומתחושות של ריקנות, דיכאון, חוסר אונים, מצוקה, חרדה ואשמה. ישנה תשוקה בלתי נשלטת למהמר להמר שוב ושוב למרות שהוא יודע שזה פוגע בו ובסביבתו.

גמילה מהתמכרות לקניות

ניתן להבחין בתופעה זו במיוחד בקרב נשים. הקנייה הכפייתית הינה דרך להימלט מרגשות שליליים. 
לאחר הקנייה מורגשת בדרך כלל הקלה, אך לאחר זמן קצר נפגש האדם עם התחושות השליליות וכך המעגל חוזר חלילה הפיצוי ולאחריו האשמה והחרטה.

גמילה מפורנו ומין

ההתמכרות למין מונעת את האפשרות לאהבה אמיתית וכנה. זוהי הפרעה בשליטה בדחפים השולטת במתמכר ומשפיעה לרעה בכל תחום ואורח חייו. הטיפול מיועד לבני אדם גבר או אישה אשר הגיעו לסבל הבלתי נסבל כתוצאה מההתנהגות האובססיבית למין וכול מה שקשור בו.

גמילה מהפרעות אכילה

הפרעת אכילה מאובחנת כהפרעה נפשית ובאה לידי ביטוי באכילה שאינה סדירה אשר גורמת לנזקי גוף.  הפרעה זו משפיעה בכול תחומי החיים פיזי, נפשי ורוחני. הפרעת אכילה היא תוצאה של שילוב בין הגורמים השונים – ביולוגי, משפחתי, פסיכולוגי, סוציאלי וגנטי. ידוע כי הפרעת אכילה גורמת לבעיות והידרדרות כאשר בין היתר קיימת סכנת חיים.

תחלואה כפולה

המושג “תחלואה כפולה” – בני אדם  הסובלים מהפרעה נפשית ומהתמכרות לחומרים פסיכו אקטיביים. שילוב זה דורש טיפול ייחודי בהתחשב  בשני המרכיבים מחד הפרעה נפשית ומאידך שימוש בחומרים פסיכו אקטיביים . שתיהן נתפסות כמחלות כרוניות המצריכות תהליך טיפול לאורך זמן. במרכז בראשית צוות העובדים מומחה ובעל ניסיון של שנים רבות בטיפול בתחלואה כפולה.

צרו קשר

או השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם:

פנייתך נשלחה בהצלחה

אנו ניצור עמך קשר בהקדם!