instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  למה חשוב לבחור במרכז גמילה מוסמך עם רישיון לטיפול בהתמכרות לסמים

  בחירת מרכז הגמילה הנכון לטיפול בהתמכרות לסמים היא החלטה משמעותית בתהליך הגמילה של המכור. אחד הגורמים המרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת בחירה זו הוא האם מרכז הגמילה מחזיק בהסמכה מתאימה מהרשויות הרלוונטיות בישראל.  לפי משרד הבריאות מוסדות המטפלים במשתמשים בסמים חייבים ברישיון בהתאם לחוק הפיקוח על מוסדות לטיפול במשתמשים בסמים (התשנ”ג – 1993).

  בקטע קצר זה נבחן את היתרונות והחסרונות הקשורים במרכזים כאלה, ומדוע רישיון והסמכה ראויה הינם נדבכים חשובים מאוד בהבטחת טיפול יעיל ובטוח בהתמכרויות.

  מה חשיבותו של הרישיון ומה הוא בעצם מבטיח?

  בקרת איכות

  מרכזי גמילה מורשים עוברים הערכות קפדניות, ומקפידים על סטנדרטים ספציפיים שנקבעו על ידי גופים רגולטוריים. זה מבטיח שהטיפול הניתן עומד במדדים שנקבעו על פי הרשויות, ומציעים למכורים לסמים את הסיכוי הטוב ביותר להחלים. הרישיון הוא אינדיקציה חזקה מאוד לכך שהמתקן מחויב לשמור על סטנדרטים גבוהים של טיפול ומקצועיות.

  צוות מיומן ומוסמך

  הסמכה מחייבת לעתים קרובות את אנשי הצוות להחזיק בכישורים והכשרה מתאימים. זה מבטיח שהאנשים הפונים לטיפול נמצאים בידי אנשי מקצוע שמבינים את מורכבות ההתמכרות ויכולים לספק טיפול מקיף. כוח אדם מיומן תורם באופן משמעותי לאפקטיביות תהליך השיקום.

  שיטות עבודה מבוססות עובדות בשטח

  מרכזי גמילה מוסמכים משתמשים בדרך כלל בשיטות טיפול מבוססות ראיות שהוכחו כיעילות באמצעות מחקרים מדעים ולא פסאודו מדע. המשמעות היא שאנשים מקבלים התערבויות וטיפולים שיש להם רקורד של הצלחה, מה שמגדיל את הסבירות לתוצאות חיוביות מתהליך הטיפול.

  סביבה בטוחה ומבוקרת

  הרישיון מבטיח שמרכז הגמילה עומד בתקני בטיחות ובריאות. סביבה מבוקרת ובטוחה חיונית לרווחתם של אנשים העוברים טיפול, מכיוון שהיא ממזערת סיכונים לפגיעות נוספות ומספקת מסגרת נוחה להחלמה.

  פיקוח רפואי מקצועי

  במרכזי גמילה מוסדרים יש לעתים קרובות אנשי מקצוע רפואיים כדי לפקח ולטפל בכל חשש בריאותי במהלך תהליך הגמילה. אין טאטוא מתחת לשטיח ובעיות רפואיות מוצפות למעלה ע”מ לקבל מענה רפואי בהקדם.

  תוכניות מובנות ומקיפות

  מרכזי גמילה מורשים ומוכרים מציעים לרוב תוכניות טיפול מקיפות. תוכניות אלו כוללות שילוב של ייעוץ פרטני, טיפול קבוצתי, מפגשי חינוך והכנות ליום של אחרי הטיפול המספקים גישה הוליסטית להחלמה.

  קהילה תומכת

  מרכזי גמילה מוסמכים מטפחים לעתים קרובות קהילה תומכת של מכורים לשעבר שנהיים חלק מהתוכנית במידת הצורך. תחושת הקהילתיות הזו יכולה להיות מכשיר נהדר בתהליך הריפוי, שכן היא מספקת למכורים רשת של ‘שותפים לגורל’ אשר  מבינים אותם בצורה הטובה ביותר ויוצרים מחויבות משותפת להתפכחות.

  לאחר ששקלנו את כל היתרונות לעבור את תהליך הגמילה מסמים במוסד מורשה, מה הן החסרונות של בחירת מרכז גמילה שכזה?

  שיקולי עלות

  מרכזי גמילה מוסמכים עשויים במקרים מסוימים להיות יקרים יותר בשל איכות השירותים הניתנים. ללא מימון מצד הרשויות זה עלול להוות מעמסה כלכלית עבור חלק מהמכורים או משפחותיהם. טיפולים אלטרנטיבים יכולים להיות זולים בהרבה.

  כללים ומדיניות מחמירים

  לחלק ממרכזי הגמילה עשויים להיות כללים ומדיניות נוקשים, שאולי לא יתאימו לכולם. לדוגמה: מגבלות על מסכים ופלאפונים, שעות ביקור או היבטים אחרים של חיי היומיום עשויים להיות מגבילים יותר מאשר במתקנים אלטרנטיבים.

  לסיכום, בחירת מרכז גמילה מוסמך לטיפול בהתמכרות לסמים היא החלטה שאין להקל בה ראש. היתרונות הקשורים למתקנים מוסדרים, כגון בטיחות, צוות מיומן, שיטות עבודה מבוססות עובדות וסביבה בטוחה ולא רעילה, עולים בהרבה על החסרונות ולכן הביקוש הרב.

  רישיון מוסד רפואי של בראשית מרכז גמילה מסמים (למטה)

   

  לקבלת ייעוץ

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   מאמרים נוספים

   post-image
   למה חשוב לבחור במרכז גמילה מוסמך עם רישיון לטיפול בהתמכרות לסמים

   בחירת מרכז הגמילה הנכון לטיפול בהתמכרות לסמים היא החלטה משמעותית בתהליך הגמילה של המכור. אחד הגורמים המרכזיים שיש לקחת בחשבון...

   המשך קריאה
   post-image
   להתחיל מבראשית מרכז גמילה

   מאת: מערכת ווילה בראשית להתחיל מבראשית מרכז גמילה גמילה ממריחואנה גראס קאנביס, גמילה מקוקאין, גמילה מקאטמין, גמילה ממדבקות פנטאניל, גמילה מאלכוהול, גמילה מהימורים, גמילה מכדורים ותרופות. להתחיל מבראשית להודות...

   המשך קריאה
   post-image
   כיצד לחשוף את החלטתך להתחיל בגמילה

   נכתב בלשון זכר אך מיועד לכל המינים היציאה למסע ההחלמה מהתמכרות היא בהחלט החלטה אמיצה, אבל האתגרים לא נגמרים שם. אחד...

   המשך קריאה