instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מאלכוהול

  אלכוהוליזם הינו התמכרות לאלכוהול ומשקאות חריפים. צריכה כבדה של אלכוהול (בירות, יינות, וויסקי, ערק, טקילות, וודקה ועוד) נתפסת כבעיה בריאותית המסכנת חיים שללא טיפול הולם עלולה להוביל למוות, בעיקר בשל מחלות כבד או כליות, דימום פנימי, התדרדרות מוחית, הרעלת אלכוהול, תאונות דרכים ואף התאבדות. בנוסף לפגיעה בריאותית ונפשית, אלכוהוליזם יכול לפגוע במעמדו החברתי של המכור ויחסיו עם הסביבה. מבין המאפיינים הבולטים של אלכוהוליזם: רצון רב לצרוך אלכוהול, חוסר יכולת להפסיק, עלייה בכמות האלכוהול הנצרכת, איבוד שליטה בזמן השתייה, קושי בהשגת אפקט ההשתכרות ולכן הגדלת המינונים או החלפתם בחזקים יותר.

  בישראל ע”פ ההערכות ישנם בין 70,000  ל-100,000 אנשים הסובלים מהתמכרות לאלכוהול. בעיקר נפוץ יותר בשכבות החלשות (עולים חדשים וותיקים) אבל לא רק.

  בתרבות המערבית (דהיינו ‘התרבות שלנו’) קשה להתייחס לאלכוהול כאל סם מסוכן כי הוא נמצא בכול פינה וניתן לרכוש אותו באופן חוקי בכול חנות מעל גיל 18 ללא הגבלה. אך אין זה אומר שיש להתייחס אליו בקלות ראש.
  התלות באלכוהול מזיקה במישור הפיזי, הנפשי והחברתי. בכמויות קטנות הוא עשוי לעורר אך בכמויות גדולות הוא מדכא את תפקודי המוח.

  האלכוהול הוא חומר מדכא אשר פועל על כמה מערכות במוח ביחד. שני תפקידים עיקריים בעת צריכה אלכוהול – הפחתת רמת החרדה ושיבוש החשיבה. בני הנוער משתמשים בזה לתפקיד הנרקיסיסטי; כלומר להרגיש משוחררים מחרדות, להרגיש חזקים, ובעלי תחושת עליונות. המבוגרים משתמשים בזה לספק את יצר ההרס העצמי, והדחף להרוס את חייהם.

  לעיתים, קשה יותר להיגמל מהתלות באלכוהול מאשר במרבית החומרים הממכרים האחרים.

  מרכז גמילה בראשית מטפל בגמילה מאלכוהול. הטיפול באלכוהוליזם מתחיל בגמילה פיזית בליווי צמוד של אחות בימים הראשונים, ולאחר התאוששות המטופל מתסמיני הגמילה, נכנסים בהדרגתיות לשלב של שיחות תרפויטיות וסדנאות טיפוליות.

  במקביל אנו ממליצים על גישת טיפול המבוססת על עזרה עצמית קבוצתית שצברה פופולאריות והצלחה במהלך המאה ה-20, ועד היום. “אלכוהוליסטים אנונימיים” היא הדוגמה המוכרת ביותר והמוצלחת ביותר והיא מהווה את הבסיס של תוכנית 12 הצעדים.

  בגדול, זוהי תוכנית 12 השלבים לגמילה מאלכוהול:

  1. מודעות: איננו יכולים לשלוט בצריכת משקאות אלכוהוליים.
  2. אמונה: אמונה שיש בכוחך את היכולת לשינוי.
  3. החלטה: החלטה לתת ל___ להביא אותנו למקומות הנכונים.
  4. חשבונאות: ניהול חשבון אישי.
  5. הודעה: הכרזה פומבית על הדברים הרעים שנוצרו מהתנהגותנו.
  6. הכנה: לאפשר ל___ להסיר מעלינו את כל הדפקטים באישיות שלנו.
  7. בקשה: בקשה מהכח העליון להסיר את הפגמים האנושיים שלנו.
  8. הכנת רשימת אנשים אשר פגענו בהם
  9. תיקון: ניסיון לבצע תיקון עם אותם אנשים.
  10. התבוננות יומית: התבוננות יומית על הפעילות שלנו, ותיקונים מיידים במקרה הצורך.
  11. תפילה ומדיטציה
  12. שירות: הבאה ועזרה לאחרים שחולשה בו כמו שהכח העליון עזר לנו.

  שימו לב שקבוצות שונות של AA יכולות להשתמש במונחים שונים או להתאים את המונחים לפי המקום והקהל.

  גמילה מאלכוהול – דרך הטיפול במרכז הגמילה בראשית.

  במכון לגמילה מאלכוהול אנו פועלים במספר מישורים:

  • טיפול תרופתי – טיפול תרופתי הכולל השגחה של אחות צמודה לפי הצורך.
  • דינמי – שיחות תרפויטיות בהן תעשה עבודה על הפחד של המטופל מאובדן שליטה והפחד מההכרות עם העצמי.
  • טיפול קבוצתי – יצירת קשרים בין אישיים, מניעת חזרה למעגל השתייה, רכישת ידע על בריאות האדם והנזקים שגרמו השתייה ההרסנית לגופו של המכור.

  צוות הטיפול במרכז הגמילה מאמין וחי על פי עקרונות רוחניים של קבלה, הכלה ונתינה.

  לקבלת ייעוץ

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   שירותים נוספים

   post-image
   גמילה מגראס

   גמילה מגראס (מריחואנה) סמים קלים הם מיתוס שצריך להפריך מזמן. השימוש בחומרים כאלה הופך לעתים קרובות לקרש קפיצה למעבר לסמים מסוכנים...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה מהתמכרות לקניות

   ניתן להבחין בתופעה זו במיוחד בקרב נשים. הקנייה הכפייתית הינה דרך להימלט מרגשות שליליים. לאחר הקנייה מורגשת בדרך כלל הקלה, אך...

   המשך קריאה
   post-image
   שלבי הטיפול

   התוכנית הטיפולית של מסע זה מורכבת מ: טיפול ביו פסיכו סוציאלי. אבחון טיפול וייעוץ פסיכיאטרי. טיפול פרטני. טיפול קבוצתי. טיפול...

   המשך קריאה

   טיפול גמילה מהימורים

   הימורים הם מן הדברים שבני אדם לא מעטים מתרחקים מהם כמו מאש, אבל יש לא מעט שלמרבה הצער נפלו לבור הזה ואפילו עמוק, עד כדי שמורכב מדי להיחלץ ממנו. התמכרות להימורים היא בעיה לא פשוטה שמתחילה ממשחק אחד תמים ונגמרת רחוק רחוק משם, וזה במקרה הטוב בו היא נגמרת… מצבי התמכרות באופן כללי ובעיקר כאשר מדובר בהתמכרו להימורים הם מורכבי טיפול ואחוזי ההצלחה בהם אינם חד משמעיים ולפי לא מעט מחקרי פילוח הם אינם גבוהים במיוחד. זו הסיבה שדווקא טיפול גמילה מהימורים במרכז גמילה בראשית, יכולה להציל נפשות במקום הכי פחות מובן מאליו ולכאורה הכי פחות בר סיכוי. מרכז גמילה בראשית הוא מקום ייחודי שאין שני לו בתחום הגמילה מהתמכרויות ובכללן גם גמילה מהימורים.

   איך מזהים התמכרות להימורים

   התמכרות להימורים אינה מורכבת לזיהוי בשלבים המאוחרים שלה, אולם מהנקודה הזו הרבה יותר מסובך יהיה להיחלץ מן המצוקה הזו ולהשאיר את ההתמכרות מאחור. אם מצליחים לזהות את המצב בשלבים ההתחלתיים שלו, מגדילים את הסיכויים להחלמה מלאה ואפילו מבטיחים אותם. התמכרות להימורים ניתן לזהות אם עוקבים אחרי תסבוכות כלכליות, הלוואות שהולכות וגדלות ואינן נפרעות, בליווי הזנחה אישית מסוימת ברמה כזו או אחרת ואולי גם מאפיינים נוספים כמו חוסר עניין בחוויות שבעבר תפסו מקום בחייו של המכור, היעלמויות לעיתים קרובות בשעות לא שעות, בהיה באוויר, מרכיבי חרדה שונים ועוד. אבל שלא תטעו, גם אם לא תפסתם את הבעיה בשלב הראשוני- במרכז בראשית לא מרימים ידיים. להפך, אתגרים מזרימים אצלנו אנרגיות.

    

   איך יתנהל טיפול גמילה מהימורים

   כמובן שהכל יהיה בהתאם לרמת ההתמכרות, אבל בשביל זה הצוות המדהים במרכז בראשית יושב בהרכב מלא של אנשי מקצוע מכל מקצועות הטיפול, שמאחוריהם שנות ניסיון משמעותיות. במקרים של התמכרות עמוקה הטיפול יתנהל במרכז עצמו, תוך אשפוז חלקי או מלא במתחם האירוח של המרכז, ברמה מלונאית מושלמת הכוללת את כל הפינוקים כולל ספא מפנק ועוד הרבה. התהליך שעוברים מטופלים במרכז הגמילה בראשית הוא מדהים ואין משהו שגדול עלינו. מוזמנים להתרשם באתר וכמובן- לדבר איתנו!

   מרכז גמילה מאלכוהול

   אם אתם מחפשים מרכז גמילה מאלכוהול בלי להשקיע יותר מדי מחשבה על כך, אתם עלולים למצוא את עצמכם או את יקירכם המכור בבית מאזן או אשפוזית כל שהי באזור מגוריכם, אם לא בדקתם את זה היטב קודם לכן- הדבר עלול להיות מסוכן עבורכם- עבורם. מרכזי גמילה שונים ברחבי הארץ מתהדרים בתואר המרשים הזה אבל בפועל רבים מן המכורים המטופלים בהם חוזרים להתמכרות לא מעט זמן לאחר הטיפול, או שלא מצליחים להגיע לאיזון מלא. חלקם שוהים במרכז האשפוז זמן כפול ואף יותר מכך ממשך הזמן שחייבים לעבור עבור תהליך נכון, וחלקם שוהים פחות מן הזמן הדרוש לכך. חלקם עלולים לסבול מיחס בלתי מתחשב או מאי רגישות של הצוות המטפל, וחלקם עשויים לגלות שאין איש צוות המבין לעומק ליבם בתוך המרכז המטפל. איך בוחרים מרכז גמילה מאלכוהול שיוביל אתכם בדרך הנכונה? המומחים של מרכז הגמילה בראשית עונים.

   מרכז גמילה מאלכוהול שעושה את העבודה

   מכורים נקיים שמחזיקים מעמד לאורך שנים הם לא רבים ביחס לאחוזי המכורים בארץ ובכל העולם. יש לכך לא מעט סיבות, שכולם בעצם אחת- העובדה שהליך הטיפול במקרים לא מעטים מוטעה מתחילתו וגם אם לא כך – מתחוללות בו שגיאות רבות במשך הזמן ועם התפתחות התהליך. כדי להביא את המכור למצב יציב לחלוטין שיישמר לכל החיים בקלות ובלי נפילות, צריך לייצר תהליך טיפולי מיוחד שלא כל מכון גמילה יודע לבצע ולנהל. מרכז גמילה מאלכוהול שמצליח לעשות את זה הוא כזה המשלב אנשי מקצוע רבים ככל האפשר, מדריכים מקצועיים, אנשים מכילים במיוחד, וגם תנאי חיים משופרים.

    

   מה מציע המרכז שלכם

   למרכז הגמילה בראשית יש מאפיינים ייחודיים מסוגם בארץ, ואולי זו הסיבה שהמרכז שלנו הוא סיפור הצלחה נדיר בתחומו. הדגש שלנו על סביבת טיפול תומכת נפש יצר עבור המטופלים שלנו בית אשפוז מלא השראה מול נוף מדהים ומרחיב לב, מרוחק ממתחם הטיפול ומלא בפינוקים כמו מלון של ממש. כמות המטופלים אינה עולה על 15 מה שיוצר אווירת בוטיק מלאת קשה לצרכים האישיים, וצוות מלא אמפתיה ומקצועיות שמוביל תהליכים קדימה עם מלא ההקשבה לצטופל. ככה נגמלים נכון. דברו איתנו!

   מרכז גמילה מאלכוהול פרטי

   כמו הרבה מרכזי גמילה אחרים גם במרכז הגמילה בראשית מציעים טיפול למכורים לאלכוהול, כמו מרבית מרכזי הגמילה בארץ ובעולם מציעים במרכז בראשית טיפול הכולל אשפוזית וצוות שיקום, וכמו כל מרכז גמילה שמכבד את עצמו אנחנו עומדים בפיקוח משרד הבריאות ומוכרים על ידו כמוסד ראוי לתהליכי גמילה. מה בכל זאת שונה? מרכז בראשית הינו מרכז גמילה מאלכוהול פרטי, טוב, לא רק מאלכוהול, אבל כן פרטי בלבד. בין אם מרכז גמילה מאלכוהול פרטי זה בדיוק מה שחיפשתם, ובין אם לא חשבתם עד עתה על רעיון כזה אבל מתחשק לכם לשמוע עליו עוד משהו, הישארו איתנו. הצוות של מרכז בראשית ישמח לענות לשאלות הראשונות שלכם.

   מה מציע מרכז גמילה מאלכוהול פרטי

   הייחודיות של מרכז גמילה פרטי היא חסרת תחליף. מדובר במרכז גמילה הכולל מספר מאושפזים מצומצם, ורמת הטיפול בו היא אישית לחלוטין. המעקב הצמוד אחרי מצבם המנטלי והפיזיולוגי של המטופלים, היחס החם וההיכרות של כל אחד מן המטפלים הבכירים במרכז בראשית עם כל אחד מן השוהים במרכז הם חלק בלתי נפרד מן ההצלחה המטאורית של המרכז בתחום ומאות בוגרים מכורים נקיים מזה שנים. גם תחושת הפרטיות מעניקה למטופל תחושה "נורמלית", מונעת ממנו תחושות קשות של ירידה בביטחון העצמי או פגיעה בדימוי העצמי הפנימי, כפי שעלול לקרות בתהליכים מעין אלו, ומאפשרת לו לחוש את עצמו בתקופת הבראה מפנקת ומלאת קסם.

    

   למה זה חשוב

   תהליך גמילה הוא כברת דרך לא פשוטה, רצופת עליות וירידות תלולות, שדורשת מן המכור את כל כוחות הנפש שלו ואף יותר מכך, יחד עם זאת מדובר בתהליך שעל המטופל לעשות בכוחות עצמו, אף חבר או בן משפחה לא יוכל לקחת ממנו את ההתמודדות הזו ואפילו לא את חלקה. הדבר היחיד שניתן לעשות כדי לסייע לו בכך, הוא להנעים לו את התקופה המורכבת הזו, ולאפשר לו לעבור אותה בסביבה תומכת ואיכותית כדי שיצליח למצוא את הכוחות הדרושים לכך, וגם ימצא מפעם לפעם מישהו להישען עליו בתוך המורכבות הזו. מרכז גמילה פרטי הוא בדיוק המקום. מחפשים מישהו כמונו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

   image