instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מבנזודיאזפינים

  תסמיני גמילה מבנזודיאזפינים

  בנזודיאזפינים הם תרופות שהפכו נפוצות למדי בשנים האחרונות. יתר על כן, הם בין התרופות הנפוצות ביותר בעולם. הסכנה בהתמכרות לבנזודיאזפינים היא שהתמכרות פיזית ופסיכולוגית עלולה להתפתח אצל מטופלים העוברים טיפול בתרופות אלו ושלא הייתה להם כל כוונה להשתמש בהן לרעה. התמכרות מכוונת מובילה לתוצאות חמורות עוד יותר, ותהליך גמילה מבנזודיאזפינים הופך למורכב יותר.

  מה הן תרופות הבנזודיאזפינים?

  הבנזודיאזפינים שייכים לקבוצת תרופות בעלות אפקט היפנוטי, מקל על התקפים וכו'. בנזודיאזפינים נרשמים לרוב לאנשים שיש להם:

  • חרדה
  • נדודי שינה והפרעות שינה
  • הפרעת דחק פוסט טראומטית
  • התכווצות שרירים
  • עובר טיפול בהתמכרות לאלכוהול

  ככלל, תרופות בקבוצה זו נקבעות לשימוש ארוך טווח. מכיוון שמדובר בתרופות פסיכואקטיביות המדכאות את מערכת העצבים המרכזית, יש להן השפעה משמעותית על מצב הרוח, התפיסה וההתנהגות של האדם.

  בשימוש נכון בבנזודיאזפינים, לא מתגלות השפעות שליליות, אך בשימוש ארוך טווח, ראשית, יעילותם פוחתת, ושנית, עלולה להתפתח התמכרות. בנזודיאזפינים גורמים לעלייה ברמות הדופמין, הנקרא הורמון השמחה. גל פתאומי של עונג עז יכול להיות קטלני, והמעבר משימוש להתמכרות יכול לקרות מהר מאוד.

  גמילה מבנזודיאזפינים במרכז בראשית: איך זה קורה?

  התלות בתרופות מקבוצת הבנזודיאזפינים מתרחשת די מהר, והסימפטומים הבאים נצפים: הפרעות בדיבור, אובדן המטופל בזמן ובמרחב, החולה הופך כל הזמן ישנוני, הוא לא רוצה לאכול, אינו מסוגל להתרכז, הוא עם סחרחורת מתמדת, הוא מרגיש בחילה, הראייה שלו מתדרדרת. עם שימוש ארוך טווח בבנזודיאזפינים, החולה נהיה מדוכא. קשה ביותר להיפטר מהתמכרות לקבוצת סמים זו. זה קשור יותר לתלות פיזית מאשר לתלות פסיכולוגית. לכן, אין להתחיל גמילה מבנזודיאזפינים באופן עצמאי ללא ליווי מקצועי.

  הטיפול בהתמכרות לבנזודיאזפינים במרכז השיקום בראשית מתבצע בשני כיוונים בבת אחת – טיפול בתלות נפשית ופיזית. למרבה המזל, התמכרות זו ניתנת לטיפול לחלוטין. במרכז גמילה בראשית תוכלו לעבור גמילה מבנזודיאזפינים בעזרת טיפול מותאם אישית, בוילה מרוחקת בלב המדבר, שם תוכלו להירגע מהבעיות היום יומיות שמתרידות אתכם, ולעבור את הגמילה בצורה המותאמת לכם במקום שליו ודיסקרטי. לפרטים וספים ניתן לקבוע פגישת ייעוץ במרכז גמילה בראשית.

  לקבלת ייעוץ

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   שירותים נוספים

   post-image
   גמילה מסמים קלים

   טיפול גמילה מסמים קלים מריחואנה היא אחת הסמים הנפוצים ביותר בשל זמינותה, קלות השימוש, הסיכון הנמוך למנת יתר ומיתוסים על התמכרות...

   המשך קריאה
   post-image
   שלבי הטיפול

   התוכנית הטיפולית של מסע זה מורכבת מ: טיפול ביו פסיכו סוציאלי. אבחון טיפול וייעוץ פסיכיאטרי. טיפול פרטני. טיפול קבוצתי. טיפול...

   המשך קריאה
   post-image
   תחלואה כפולה

   המושג “תחלואה כפולה” – בני אדם הסובלים מהפרעה נפשית ומהתמכרות לחומרים פסיכו אקטיביים. שילוב זה דורש טיפול ייחודי בהתחשב בשני...

   המשך קריאה

   שאלות ותשובות בנושא גמילה מבנזודיאזפינים

   אם אתה נוטל בנזודיאזפינים כמו קלונקס, ואליום או זולפט תקופה ממושכת ומרגיש תלות בהם, זה עשוי להצביע על בעיית התמכרות. סימנים נוספים כוללים צורך במינונים הולכים וגדלים, ניסיונות כושלים להפסיק את השימוש, חוויית תסמיני גמילה, והזנחת תחומים חשובים בחיים כמו עבודה או יחסים בין-אישיים. אם אתה חווה תופעות לוואי כמו בלבול, ירידה בזיכרון או חוסר יציבות רגשית, ייתכן שהתרופות פוגעות באיכות חייך. במרכז "בראשית", אנו יכולים לסייע לך להעריך את מצבך ולקבל החלטה מושכלת לגבי הצורך בגמילה. צוות המומחים שלנו ילווה אותך בתהליך באופן בטוח, הדרגתי ומותאם אישית, תוך מתן כלים להתמודדות ארוכת טווח.

   גמילה פתאומית מבנזודיאזפינים ללא פיקוח ותמיכה של אנשי מקצוע עלולה לגרום לתסמיני גמילה קשים ומסכנים כמו פרכוסים, הזיות, דיכאון עמוק ואף מחשבות אובדניות. הסיכון גבוה במיוחד אם נעשה שימוש ממושך בבנזודיאזפינים או במינונים גבוהים. גמילה עצמאית עלולה גם להוביל לחזרה מהירה לשימוש מופרז, כאשר המטופל מתקשה להתמודד עם התסמינים הפיזיים והנפשיים. במרכז "בראשית", הגמילה מתבצעת תחת השגחה רפואית צמודה ובאמצעות תהליך מבוקר של הפחתה הדרגתית במינון. אנו נדאג לנטר את מצבך הגופני והנפשי, ונספק תמיכה רגשית ותרופתית מותאמת כדי למזער את הסיכונים ואי-הנוחות. אתה לא חייב להתמודד עם האתגר לבד – אנחנו כאן ללוות אותך ולשמור על ביטחונך לאורך כל הדרך.

   במרכז "בראשית" אנו מאמינים שלהצלחת הגמילה לטווח הארוך, יש להתייחס לא רק לתלות הפיזית בבנזודיאזפינים, אלא גם לסיבות העומדות בבסיס הצורך בהם, כגון הפרעות חרדה, דיכאון, טראומה או קשיים בהתמודדות עם לחץ. בנוסף לגמילה הגופנית, תקבל במרכז טיפול נפשי מקיף שיכלול פסיכותרפיה פרטנית וקבוצתית, כלים מתחום הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לזיהוי ושינוי דפוסי חשיבה בעייתיים, וטכניקות הרפיה כמו מדיטציה ונשימות. נלמד אותך אסטרטגיות בריאות להתמודדות עם חרדה ולחץ, תוך חיזוק הדימוי העצמי והאמונה ביכולתך להסתדר ללא התרופות. העבודה המעמיקה על ההיבטים הנפשיים וההתנהגותיים תאפשר לך לפתח חוסן נפשי ומיומנויות לניהול רגשות לאורך זמן. מטרתנו היא לא רק לתמוך בך להיגמל בהצלחה מבנזודיאזפינים, אלא גם להעניק לך כלים להתמודדות יעילה עם האתגרים והלחצים בהווה ובעתיד.