instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מהימורים

  ההתמכרות להימורים מתארת התנהגות של הימורים חוזרים ונשנים בעקביות ובכפייתיות. זוהי הפרעה בשליטה ובדחפים השולטת במתמכר, מכתיבה את מהלך חייו ופוגעת בתחום המשפחתי, החברתי והתעסוקתי. דבר משמעותי בהתמכרות מסוג זו היא ההסתבכות הכלכלית מתוך העיסוק הגובר והולך בהימורים. ההימור מהווה בריחה מבעיות ומתחושות של ריקנות, דיכאון, חוסר אונים, מצוקה, חרדה ואשמה. ישנה תשוקה בלתי נשלטת של המהמר להמר שוב ושוב למרות שהוא יודע שזה פוגע בו, בסביבתו ובכל היקר לו.

  בבסיס של כל מהמר קיימת הפנטזיה לנצח. למהמר ישנה פנטזיה שאינה מציאותית כי יוכל להרוויח הכל ב’מכה’ ולסגור את חובותיו. אך בפועל ההתמכרות נמשכת לא משנה מה תהיה התוצאה.

  התמכרות זו דומה מאוד במאפייניה ובהשלכותיה להתמכרויות אחרות כגון סמים ואלכוהול.

  במרכז גמילה בראשית ניתן למצוא וללמוד על דרכים חלופיות, דרך השיטות הנלמדות להבחין בין מציאות לפנטזיה המאפיינת את המהמר ולהגיע לסיפוק וריגושים בריאים ללא נזקים לאדם ולסביבתו.

  בהתמכרות מסוג זו קיימת התערבות תוך משפחתית במידת הצורך ובהסכמתו של המטופל.

  ההתמכרות להימורים היא כה ערמומית ומסוכנת ועלולה להביא את המכור למצבים בלתי שפויים בעליל.

  הקולות הבלתי פוסקים בראשו של המכור מתמרנים אותו להאמין שהוא עושה את הדבר הכי הנכון לעשות.
  צוות הטיפול במרכז בראשית יספק למטופל קולות בריאים שמנוגדים לקולות של ההתמכרות, קולות שהמטופל יכול לתת בהם אמון ולא להתאכזב כפי שקורא בדרך כלל בהתמכרות הפעילה.

  ניתן לטפל בהתמכרות להימורים באמצעות טיפול תרופתי וזאת רק על פי בחירתו של המטופל, טיפול דינאמי שיחות תרפויטיות בהן צוות הטיפול יעבוד עם המטופל על דימוי והרס עצמי, רגשי חרטה ואשמה, שליטה בדחפים ועוד.

  טיפול קוגניטיבי התנהגותי בהן תעשה עבודה על חשיבה מעוותת , דפוסי התנהגות וניהול כלכלי תקין.

  טיפול קבוצתי, הקניית ידע על הרגלי וכישורי חיים בריאים וחיובים ממה שידע בעבר, הקניית אסטרטגיות ללמוד איך וכיצד לבקש עזרה ואיך למסור את הרצון והדחף ההרסני ולהחליפו בערוץ חלופי בריא יותר וחיובי.

  צוות הטיפול במרכז בראשית, מרכז גמילה מהימורים במקום סגור, מאמין בלתת למטופל לחוות את נקודת המבט המציאותית של חייו. חשוב להדגיש כי בראשית הוא מרכז גמילה מהימורים ללא אישפוז.

  לאחרונה יש רצון של המדינה להסדיר את ההימורים, ולפיהן יוגבלו שעות המכירה ויועבר חלק מהכנסות ההימורים לגמילה של מכורים.
  א’ שהצליח להיגמל אצלנו במרכז גמילה בראשית אומר:

  “הרפורמה לא תמנע את המשך הפעלת מכונת ההימורים המשומנת”.

  לקבלת ייעוץ

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   שירותים נוספים

   post-image
   גמילה מבנזודיאזפינים

   תסמיני גמילה מבנזודיאזפינים בנזודיאזפינים הם תרופות שהפכו נפוצות למדי בשנים האחרונות. יתר על כן, הם בין התרופות הנפוצות ביותר בעולם. הסכנה בהתמכרות...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה מהרואין

   תהליך גמילה מהרואין הרואין הוא סם חצי סינתטי המופק ממורפיום. החומר החזק ממכר במהירות, והיעדר מנה בזמן גורמת לסיבוכים רציניים. אם,...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה מסמים

   הטיפול במרכז בראשית למכורים לסמים מרכז בראשית הוא מרכז גמילה מסמים, מוסד גמילה פרטי ויוקרתי הפועל במספר מישורים על מנת לעזור...

   המשך קריאה

   מרכז גמילה מהימורים

   החלטתם שהגיע הזמן להפסיק להמר? את הצעד הראשון לקראת ההחלמה כבר עשיתם. אין זה פשוט להודות שיש לכם בעיית הימורים או כל התמכרות אחרת. מודעות עצמית לבעיה מקדמת אתכם לקראת גמילה, השלב הבא יהיה פנייה אל מרכז גמילה מהימורים לקבלת עזרה מקצועית. מרכז גמילה בראשית הוא המקום בו תמצאו צוות מקצועי שיסייע לכם לזהות את הגורמים הרגשיים והסביבתיים שהובילו להתמכרות ובהמשך גם לפתח יכולת להתגבר על הדחף להמר. טיפול מקצועי מביא לשיפור היכולות החברתיות וכושר קבלת החלטות.

    

   איך מרכז גמילה מהימורים יכול לעזור לי?

   ניסיון עצמאי שלכם להיגמל מההימורים צפוי להיכשל ואף להוביל להחמרה של הבעיה. התמכרות היא בעיה חמורה עם היבטים פסיכולוגיים, רגשיים והתנהגותיים. גמילה אפשרית רק כאשר נותנים מענה לכל המרכיבים של הבעיה ובשביל זה צריך מרכז גמילה מהימורים. הניסיון הרב שיש לצוות במרכז הגמילה מאפשר להם להתאים לכל מטופל תכנית טיפול יעילה ומדויקת, בתוך זמן קצר כבר תרגישו שאתם פחות ופחות מרגישים את הצורך להמר. תכנית הטיפול מתייחסת גם לחזרה שלכם לשגרה ומספקת בהתאם את כל הכלים הדרושים להתמודדות עם טריגרים שמעוררים בכם את הרצון לחזור להמר.

    

   כיצד מזהים התמכרות להימורים?

   בעוד התמכרות לסמים או אלכוהול מלווה בתסמינים פיזיולוגיים, להתמכרות להימורים אין סימנים גופניים. נצליח לזהות את בעיית ההתמכרות בעיקר על פי תסמינים התנהגותיים. אם אדם ממהר להתגונן ולהתחמק כאשר הוא נשאל על הימורים נדלקת נורת אזהרה ראשונה. שקרים וקושי להסביר צעדים פיננסיים מדליקים נורת אזהרה נוספת. ייתכן גם מצב בו אדם מכור להימורים אינו מסתיר זאת, מדבר ללא הרף על הימורים ורואה בהימורים הזדמנות ממשית לעתיד טוב יותר. תסמינים התנהגותיים נוספים של בעיית הימורים הם : בידוד חברתי, התנהגות חסרת אחריות, הסתרה של דפי חשבון הבנק.

    

   טיפול בהתמכרות להימורים

   בעוד שימוש בסמים אסור על פי החוק, הימורים מותרים החל מגיל 18. קיימים מקרים רבים בהם אנשים נורמטיביים לחלוטין נופלים להימורים, נשארים חסרי כל, מסתבכים עם העולם התחתון ופוגעים בעצמם ובבני משפחתם. בעיית הימורים מביאה בתוך זמן קצר לפגיעה כלכלית. ללא טיפול בהתמכרות להימורים הבעיה מחמירה עד הידרדרות לפשע. מרכז גמילה בראשית מציע תכנית גמילה בהתאמה אישית עם צוות מדריכים מנוסה, שהייה בווילה תחת השגחה, טיפולים אישיים וקבוצתיים, שיפור הדימוי העצמי ובעיקר, תוצאות שמדברות בעד עצמן.

    

    

    

   מתי נדרש טיפול בהתמכרות להימורים?

   מקדישים זמן רב להימורים גם על חשבון פעילויות אחרות? מוציאים הרבה יותר כסף ממה שאתם יכולים להרשות לעצמכם על הימורים? לא מסוגלים להפסיק לחשוב על הימורים? אם הגעתם למצב בו אתם נמצאים בחובות רק בגלל הימורים לאחר שהוצאתם את כל הכסף בהימורים – יש לכם בעיה. מכורים להימורים מתקשים למצוא הנאה בכל פעילות שאינה הימורים. סממן נוסף לבעיה הוא הסתרה של ההימורים. ללא טיפול בהתמכרות להימורים אתם עלולים לאבד גם את כל רכושכם וגם את השליטה בחייכם.

    

   איך מטפלים בבעיית הימורים?

   התמכרות עם בעיה חמורה שמחייבת עזרה מקצועית. רק תכנית גמילה בהתאמה אישית תסייע לכם גם להיגמל וגם לשמר את התוצאות. חשוב להדגיש שתיתכן בעיית התמכרות להימורים בה המהמר אינו מסתיר את ההימורים ואינו עוסק בהימורים בכל יום. טיפול בהתמכרות להימורים כולל גם פגישות טיפול אישיות וגם טיפולים קבוצתיים. יש למקד את הטיפול הגורמים הרגשיים שמובילים להימורים, בהקניית הרגלים חדשים, שיפור יכולות חברתיות, חיזוק הביטחון העצמי. טיפול גמילה מוצלח הוא כזה שמעניק גם כלים לשימור התוצאות, המטופל צריך להיות מסוגל להרחיק מחייו את כל הגורמים וההרגלים שהובילו אותו בעבר להימורים.

    

   מה גורם לבעיית ההימורים?

   לכל מכור יש טריגר אחר שמעורר אצלו את הצורך להמר. ברוב המקרים יש להתמכרויות רקע של בעיות רגשיות. היכולת לזהות את אותם גורמים שמובילים להימורים חיונית לשימור התוצאות. אחד האתגרים של טיפול בהתמכרות להימורים הוא גם שימור התוצאות ובהתאם יש לבצע שינויים באורח החיים. מרכז גמילה בראשית מציע תכנית גמילה בליווי של צוות בעל ניסיון רב, הנכם מוזמנים לייצור קשר להתייעצות.