instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מסמים

  הטיפול במרכז בראשית למכורים לסמים

  מרכז בראשית הוא מרכז גמילה מסמים, מוסד גמילה פרטי ויוקרתי הפועל במספר מישורים על מנת לעזור לכל מטופל.

  טיפול תרופתי ניתן לפי הצורך ועל פי סוג וכמות השימוש של כל מטופל לחוד, טיפול דינאמי שיחות תרפויטיות בהן הצוות יעבוד עם המטופל על דימוי עצמי, רגשות אשמה, הרס עצמי ועוד. טיפול קוגניטיבי התנהגותי בהן תעשה עבודה על חשיבה מעוותת ועל דפוסי התנהגות.

  טיפול קבוצתי ורכישת ידע על בריאות האדם והנזקים שגרמו הסמים לגופו של המכור, הקניית אסטרטגיות למידה כיצד ואיך לבקש עזרה ואיך למסור את הרצונות ההרסניים של המכור ולהחליף אותם ברצונות בריאים וחיוביים.

  במקביל אנו ממליצים על גישת הטיפול המבוססת על עזרה עצמית וקבוצתית שצברה פופולאריות והצלחה במהלך המאה ה-20, ועד היום. “מכורים אנונימיים” היא הדוגמה המוכרת ביותר והנפוצה ביותר, והיא מהווה את הבסיס של תוכנית 12 הצעדים.

  צוות ההדרכה במרכז בראשית ברובו כולל מדריכים מכורים נקיים אשר עשו שינוי ומהפך בחייהם ועל כן יש להם ערך מוסף לטיפול בהתמכרויות מכיוון שהם בעצמם חוו והרגישו בדיוק את מה שהמטופל מרגיש וחווה כאשר הוא מגיע לגמילה.

  צוות הטיפול במרכז בראשית מאמין כי המכור אינו אחראי לכך שהוא חולה במחלת ההתמכרות. אצלנו לא מחפשים אשמים! לכן אנו דוגלים בכך כי הצורך העיקרי של מכור שמגיע לגמילה הוא קבלת חום ואהבה.

  התמכרות לסמים היא תופעה נרחבת ושכיחה, כיום ישנם סוגים רבים של סמים חלקן קשים, “קלים” וישנם אפילו חוקיים.

  שני מאפיינים להתמכרות לסמים:

  • איבוד שליטה, פגיעה במכלול תפקודיו של האדם.
  • איבוד שליטה/תלות: כשם שהתינוק חרד מהפרידה מאימו, כך המכור חרד מהיום שיפסיק השימוש ויאלץ להיות ללא החומר (winnicott).

  פחד של המכור מפני מעבר מתלות מוחלטת בחומר, לתלות יחסית ללא החומר.

  נשאלת השאלה: האם הרצון בלבד מספיק? במרכז בראשית אנו מאמינים כי תשובתו של כל מכור לסמים תהיה: “אני מאוד רוצה להיגמל אבל אני לא יכול”.

  במרכז גמילה בראשית אנו כאן כדי לעזור לאדם להיות – רוצה מוכן ויכול לעצור את הסבל הבלתי נסבל כתוצאה מהתמכרות לסמים והשלכותיה.

  ההתמקדות העיקרית היא ברובד הרוחני – שורש הבעיה. הסמים מנתקים את האדם מהנשמה ותפקידנו לקרב את האדם לנשמתו שהיא למעשה מקור החלמתו.

  ניתן למיין את החומרים הפסיכו אקטיביים לארבע קבוצות

  1. חומרים משככי כאבים נרקוטיים הכוללים אופיום ונגזרותיו.
  2. חומרים מעוררים ממריצים למיניהם הכוללים קוקאין.
  3. חומרים מדכאים הכוללים תרופות הרגעה ואלכוהול.
  4. חומרים יוצרי הזיות הכוללים מריחואנה חשיש לסד ונייס גיא (סמי פיצוציות).

  ההתמכרות לסמים גורמת להתנתקות של המכור מבני המשפחה ומהסביבה בכלל, פוגעת בתפקודו ברוב המישורים והופכת את חייו לבלתי מנוהלים מבחינה פנימית (רגשית) ומבחינה חיצונית.

  לקבלת ייעוץ

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   שירותים נוספים

   post-image
   גמילה מהרואין

   תהליך גמילה מהרואין הרואין הוא סם חצי סינתטי המופק ממורפיום. החומר החזק ממכר במהירות, והיעדר מנה בזמן גורמת לסיבוכים רציניים. אם,...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה מכדורים נרקוטים

   גמילה מתרופות נרקוטיות ניקוי רעלים מסמים הוא אמצעים שמטרתם לנקות את הגוף ממרכיבים המרעילים אותו מבפנים. שלב זה הוא המפתח להחלמה...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה מפורנו ומין

   ההתמכרות למין מונעת את האפשרות לאהבה אמיתית וכנה. זוהי הפרעה בשליטה בדחפים השולטת במתמכר ומשפיעה לרעה בכל תחום ואורח חייו. הטיפול...

   המשך קריאה

   מרכז גמילה מסמים

   יש לכם או לאדם קרוב בעיית סמים? מדובר בהתמודדות לא פשוטה, אין כל סיבה שתעשו זאת לבדכם. הרגע בו נכנס לתמונה איש מקצוע ומכווין את התהליך הוא הרגע בו אתם רואים את האור בקצה המנהרה. אפשר לנצח התמכרות לסמים בכל גיל ובכל מצב. גם אם ניסיתם להיגמל מספר פעמים בעבר ללא הצלחה – אתם יכולים לעשות זאת. מרכז גמילה בראשית ממוקם במיקום קסום ורגוע במדבר, המרכז מיועד ל-15 מטופלים לכל היותר כאשר עבור כל אחד מהם מורכבת תכנית טיפולית אישית. מרכז גמילה מסמים בראשית עומד בקריטריונים של משרד הבריאות.

   מתי מתחילים גמילה מסמים?

   שימוש בסמים בכל גיל מזיק. יהיו מקרים בהם המכור מזהה בעצמו את הבעיה לאחר מספר חודשים מול מקרים בהם נדרשות שנים של שימוש עד לרגע בו הוא מודה בבעיה. נציין שקיימים מכורים שמתכחשים לבעיה גם כאשר היא ניכרת לכל השאר. גמילה מסמים הכרחית מיד כאשר אתם מזהים שהשימוש בסמים פוגע באיכות החיים של המכור או של הסובבים אותו. התמכרות לסמים גוררת אחריה בעיות התנהגות, התפרצויות אלימות, נזק כלכלי, התבודדות חברתית, תפקוד לקוי במקום העבודה. אם יש לכם חשש להתמכרות לסמים קלים או קשים חשוב לטפל בבעיה בהקדם האפשרי, ללא טיפול ההידרדרות תגיע במהרה.

   מה זה בכלל מרכז גמילה מסמים?

   כל הליך גמילה מסמים דורש מאתנו לזהות את הגורמים שמעודדים את צריכת הסם. ברוב המקרים ההתמכרות מלווה בקשיים רגשיים ואף במחלות נפש. בהעדר טיפול רגשי הנפילה החוזרת אל הסם תהיה מהירה מאוד. מרכז מרכז גמילה מסמים מציע למכורים תכנית גמילה חוץ ביתית, המטופלים מתגוררים במרכז הגמילה תחת השגחה ומקבלים את כל הטיפולים הדרושים לגמילה ופיתוח חוסן נפשי. שהייה במרכז גמילה מרחיקה את המכור מכל אותם גורמים שליליים שהובילו אותו להתמכרות. התכנית הטיפולית מתמקדת בשיפור התפקוד האישי, חיזוק הביטחון העצמי, פיתוח יכולות חברתיות, המטופלים עוזבים את המרכז הגמילה עם כל הכלים הדרושים לחיים ללא סמים. מחפשים מסגרת טיפולית תומכת עבור גמילה מסמים? הצוות המקצועי של מרכז גמילה בראשית זמין עבורכם.

   מוסד גמילה מסמים

   אל מרכזי גמילה מסמים מגיעים לא מעט מטופלים שהתחילו את דרכם עם סמים קלים, התמכרות אל סמים קלים גורמת נזק משמעותי לגוף ולנפש. ניסיונות להפסיק באופן עצמאי את השימוש בסמים נכשלים פעם אחר פעם, הסיבה לכך היא צורך במענה מקצועי. התלות בסמים מתפתחת מסיבות רגשיות וסביבתיות, ללא מענה נקודתי לאותם גורמים שהובילו להתמכרות – הנפילה החוזרת אל הסמים תהיה מהירה. מחפשים מוסד גמילה מסמים עם צוות מנוסה? מרכז גמילה בראשית מציע תכנית טיפול אישית לכל מטופל עם טיפולים אישיים וקבוצתיים, השגחה מסביב לשעות, יחס אישי, ארוחות, ממגורים בווילה יוקרתית.

   למה דווקא מוסד גמילה מסמים?

   ניתוק מהסביבה שהובילה לצריכת סמים הופך את תהליך הגמילה לפשוט יותר. מוסד גמילה מסמים הוא המקום בו תמצאו צוות מטפלים שמתמחה בהתמכרויות, הניסיון של הצוות מתבטא במתן כלים מדויקים להתמודדות עם אתגרי הגמילה. מרכזי גמילה פרטיים מציעים היום תכניות גמילה בהתאמה אישית עם מגורים בווילה יוקרתית והשגחה 24/7.

   מה זה סמים קלים ואיך מתמכרים אליהם?

   הסמים הקליםגמילה מסמים קלים המוכרים ביותר הם תוצרי צמח הקנאביס (חשיש, מריחואנה) ותוצרי צמח הגת'. השימוש בסמים קלים מתחיל במקרים רבים באירועים חברתיים בעקבות לחץ חברתי או רצון לשפר את ההרגשה. לאחר השימוש הראשוני מגיעים שימושים חוזרים ומהר מאוד מופיעה גם התמכרות. נפילה אל סמים קלים עלולה להופיע גם בגיל צעיר וגם בגיל מבוגר. השימוש בסם מקהה את החושים ומוביל לירידה בתפקוד הכללי. מהר מאוד תמצאו את עצמכם נעדרים מהעבודה, מפספסים ימי לימודים, מזניחים את הזוגיות, מאכזבים חברים ובני משפחה. שימוש בסמים קלים מזיק, ממכר ומסוכן, יש לפעול להפסקת השימוש בסמים טרם ייגרם נזק בלתי הפיך.

   סכנות של סמים קלים

   1. שינוי ושיבוש התקשורת הסדירה בין תאי העצב במוח
   2. ירידה בתפקוד הכללי
   3. תחושה של נמנום וטשטוש
   4. נטייה להקאות
   5. בעיות כלכליות
   6. בעיות רגשיות

   שימוש בסמים קלים מוביל לפגיעה התפקוד היומיומי, הדבר ניכר במשברים משפחתיים, ירידה בתפוקה בעבודה, פיגור בלימודים. סכנה נוספת של צריכת סמים קלים היא הידרדרות אל סמים קשים. בשלב מסוים ההשפעה של הסם הקל פוחתת (הגוף מתרגל לסם) והמכור עובר אל סמים קשים. יש לבן / לבת שלי בעיית סמים, מה עליי לעשות? הצוות המקצועי של מרכז גמילה בראשית זמין עבורכם להתייעצות להכוונה.

   מרכז גמילה מסמים פרטי

   התמכרות לסמים גוררת עמה רק השלכות שליליות, ההתמכרות שלכם משפיעה לרעה גם עליכם וגם על הסובבים אתכם. יש לפעול בנחישות להפסקה מוחלטת של כל שימוש בסמים אסורים בכל גיל. הגורמים להתמכרות עלולים להיות רגשיים, סביבתיים ופיזיולוגיים, על תכנית הגמילה להתייחס לכל אחד מהם. מרכז גמילה מסמים פרטי הוא המקום בו תקבלו את כל הכלים הדרושים להתמודדות עם התמכרות. בין אם אתם כבר חושבים על גמילה ובין אם לדעתכם אין לכם כל בעיה, הצוות המקצועי של מרכז גמילה בראשית יידע להציע תכנית גמילה מתאימה, מטפלים רלוונטיים, כלים להתמודדות. מרכז גמילה בראשית ידוע ברמה גבוהה של מקצועיות, צוות מנוסה, תנאי מחייה הולמים, אווירה נעימה.

   תהליך גמילה מסמים קשים

   התמכרות לסמים קשים מביאה עמה תופעות לוואי הרסניות עם דגש על תלות פיזיולוגית שהופכת את תהליך הגמילה לקשה וממושך יותר. השלב הראשון בדרך אל גמילה מסמים קשים הוא גמילה פיזית שמלווה בתופעות לוואי, ליווי של אנשי מקצוע הכרחי להצלחת התהליך. לאחר השלמת הגמילה הפיזית נמשיך אל גמילה נפשית במהלכה ניתנים כלים להתמודדות רגשית, שינוי דפוסי חשיבה, שינוי התנהגותי. יש לכם בעיית סמים? צרו קשר עוד היום עם מרכז גמילה בראשית לתהליך גמילה עם ראייה רב מערכתית.

   image

   אתם שואלים אנחנו עונים

   אם חשוב לכם לשמור על דיסקרטיות, פנייה אל מרכז גמילה מסמים פרטי אינה מחייבת אתכם בחשיפה הבעיה ברבים. את בחירה מרכז הגמילה שלכם תבססו על התאמה לצרכים ולציפיות שלכם, תבחנו את תנאי המגורים, מספר אנשי הצוות, תכנית הטיפול, המיקום, מספר המטופלים. קיימים היום מרכזי גמילה יוקרתיים שמציעים אפשרות לעבור את כל תהליך הגמילה בווילה יוקרתית.

   במטרה להבטיח לכל מטופל את התוצאות הטובות ביותר תהליך הגמילה מתחיל באבחון וממשיך אל הרכבת תכנית אישית. הצוות המקצועי בוחן את המצב הפיזיולוגי, המצב הרגשי, התלות, המינון של הסם. חשוב להבהיר שהגמילה צפויה להיות ממושכת והדרגתית, יש לאתר את כל הגורמים שהובילו להתמכרות, לטפל בהם ולחזק את הגוף והנפש. מרכז גמילה מסמים פרטי מציע גמילה מסמים קלים וקשים במסגרת תומכת עם צוות מקצועי תומך מסביב לשעון.