instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מקוקאין

  טיפול גמילה מקוקאין

  סם הקוקאין העשוי מעלי צמח הקוקה, הוא סם חזק במיוחד. שימוש ארוך טווח בחומר נרקוטי זה משפיע לרעה על תפקוד כל איברי ומערכות הגוף וגם על מצבו הנפשי של המכור. התמכרות לקוקאין היא אחת מההתמכרויות הסמים הקשות ביותר לטיפול. זה מוסבר על ידי ההתמכרות הנפשית החזקה לתרופה, שמתפתחת באדם לאחר מנות בודדות של החומר. לכן, גמילה מקוקאין יש לעבור תחת פיקוח והשגחה של צוות מומחים.

  גמילה מקוקאין – מה זה אומר?

  גמילה מקוקאין מתבטאת בצורה חלשה ברמה הפיזיולוגית, אולם, הייסורים הרגשיים והפסיכולוגיים של האדם המכור הם כה חזקים עד שכמעט אף אחד לא יכול לוותר על הסם ללא עזרת מומחים. לכן בטיפול בהתמכרות לקוקאין נעשה שימוש בעיקר בשיטות פסיכותרפויטיות, והטיפול התרופתי נמוג ברקע, השיטות הנפוצות ביותר לשימוש בקוקאין הן שאיפה דרך האף או הזרקה לתוך הוריד. מיד לאחר נטילת קוקאין, אדם מרגיש בהיי, נמרץ, עליז וקל. במצב זה, אם חוזרים על המנות, המכור לא יכול לאכול כלום במשך ימים, ללכת בלי שינה, לעבוד בצורה פרודוקטיבית וליהנות מהחיים.

  ברמה הפיזיולוגית, מצב זה מתבטא בלחץ דם גבוה, עלייה בטמפרטורת הגוף ותנועתיות מעיים איטית. במהלך הפסקות בין מנות קוקאין, המטופל עלול לחוות תוקפנות ותסיסה מוגברת, עצבנות וחוסר התאמה. תסמיני גמילה מלווים בהזיות, אשליות ואובססיות. ברגעים כאלה, מכור לסמים יכול להיות מסוכן ביותר לעצמו ולאנשים סביבו. לצד ירידה בסבילות הגוף לסם, למכור יש רצון שאי אפשר לעמוד בפניו להעלות את המינון כדי לקבל את אותה אופוריה, שלעיתים מסתיימת במנת יתר מסוכנת.

  תסמינים של התמכרות לקוקאין

  עבור מכור, השימוש בקוקאין לעולם אינו עובר מבלי להשאיר עקבות. המסוכנות ביותר הן הפרעות בתפקוד מערכת הלב וכלי הדם, שעלולות להוביל ליתר לחץ דם חמור, התקפי לב ושבץ מוחי. להתמכרות לקוקאין יש השלכות נוספות שמסוכנות לא פחות לגוף:

  • הפרעות קשות במערכת העיכול (לעתים קרובות כרוניות);
  • מחלות של מערכת הנשימה;
  • הפרעות בתפקוד מערכת העצבים (נדודי שינה, הידרדרות אישיותית, כאבי ראש תכופים, הידרדרות בפעילות המוח, מצבים אובססיביים, דיכאון);
  • נמק רקמות, תהליכים דלקתיים, ניוון (במקומות שבהם מתרחש מגע ישיר עם קוקאין – אף, ורידים);
  • תשישות חמורה של הגוף.

  צריך להתחיל לטפל בהתמכרות לקוקאין מוקדם ככל האפשר, אבל גם במקרה זה צריך להתכונן לטיפול ארוך וקשה. על ידי פנייה לרופא התמכרות מנוסה, תוכל להתגבר על הבעיה שלך במינימום הסיכונים הבריאותיים האפשריים ולהיפטר מההתמכרות לנצח. אל תבזבזו זמן יקר! אם אתם או יקיריכם זקוקים לעזרה מוסמכת במהלך גמילה מקוקאין!

  לקבלת ייעוץ

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   שירותים נוספים

   post-image
   גמילה מסמים קשים

   מרכז גמילה מסמים קשים התמכרות לסמים בשלבים הראשונים מתפתחת ברמה הפיזית. הגוף מתרגל לרעלנים הנכנסים כל הזמן, ובהיעדר התרופה, מסמן זאת...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה ממשככי כאבים

   גמילה ממשככי כאבים בליווי מקצועי גמילה מעוררת מספר תגובות בגוף המתרחשות בתגובה להפסקה או הפחתת המינון של חומרים ממכרים. אלה יכולים...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה מהימורים

   ההתמכרות להימורים מתארת התנהגות של הימורים חוזרים ונשנים בעקביות ובכפייתיות. זוהי הפרעה בשליטה ובדחפים השולטת במתמכר, מכתיבה את מהלך חייו...

   המשך קריאה

   שאלות תשובות בנושא גמילה מקוקאין

   במרכז "בראשית" אנו מאמינים בגישה הוליסטית לגמילה מקוקאין, המשלבת טיפול בגוף, בנפש וברוח. אנו מתאימים לכל מטופל תוכנית אישית הכוללת שילוב של טיפול רפואי, פסיכותרפיה, תמיכה רגשית וכלים מעשיים לשינוי אורח החיים. בנוסף, אנו שמים דגש על טיפולים משלימים כמו תזונה, פעילות גופנית, מדיטציה ויוגה, שיכולים לתרום משמעותית לתהליך ההחלמה. הצוות שלנו מורכב ממומחים בעלי ניסיון עשיר בתחום, והיחס האישי והחמים שהם מעניקים הוא מרכיב מרכזי בהצלחת הטיפול.

   מרכז הגמילה "בראשית" ממוקם בסביבה טבעית ופסטורלית, המעניקה תחושת שלווה ופרטיות למטופלים. אנו מאמינים כי סביבה מרגיעה ומנותקת ממקורות הלחץ והגירויים של החיים בחוץ, היא קריטית להצלחת תהליך הגמילה. במרכז עצמו מצויים מתקנים מודרניים ונוחים, כולל חדרים פרטיים ומרווחים, חדר אוכל בריא, אזורי פנאי ומרחבים ירוקים לטיולים ולהירגעות. אנו מקפידים על אווירה ביתית וחמימה, ועל יצירת קהילה תומכת בין המטופלים, כדי לאפשר להם להרגיש בטוחים, מוגנים ומובנים לאורך כל שהותם אצלנו.

   מרכז "בראשית" יכול להתגאות בשיעורי הצלחה גבוהים, עם מעל 80% מהמטופלים שמסיימים את התוכנית ונשארים נקיים לאורך זמן. אנו מייחסים זאת לשילוב של טיפול אינטנסיבי ומקיף במהלך שהות המטופל במרכז, לצד מערך תמיכה רחב ומתמשך עם סיום הטיפול. אנו מציעים למטופלים שלנו מגוון רחב של שירותי המשך, כולל מפגשי מעקב אישיים, השתתפות בקבוצות תמיכה, סדנאות מיומנויות והפניה למסגרות שיקום ולתעסוקה מותאמת. המחויבות שלנו למטופלים לא מסתיימת ברגע שהם יוצאים מהמרכז – אנחנו ממשיכים ללוות אותם ולספק להם רשת ביטחון לאורך כל הדרך.