instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מתרופות

  תרופות מרשם הניתנות על ידי רופאים מיועדות לתת מענה לטיפול ב: חוסר שינה, חרדה, דיכאון, כאבי גופני ועוד.. למרות שהתרופה ניתנת על ידי רופאים קיים הסיכון לפתח תלות ולהתמכר לתרופה ולעשות בה שימוש לרעה.

  במרכז גמילה בראשית אנו נחשפים להמון מטופלים/ת שמגיעים אלינו לאחר שהתמכרו לתרופות מסוגים שונים כגון: כדורים משככי כאבים, כדורים ממריצים, כדורים להרגעה, כדורים לשינה.

  הליך גמילה זה מלווה בתסמיני גמילה אצל המטופל/ת לכן חייב פיקוח רפואי ומתן טיפול להקל על תסמיני הגמילה על ידי רופא מומחה להתמכרויות.

  לאחר הגמילה הפיסית מהתרופות ואפילו תוך כדי מרכז גמילה בראשית משלב ונותן מקום ענק לטיפול הנפשי, רגשי והרוחני הניתן על ידי צוות מקצועי ומיומן לטיפול בהתמכרויות.

  להלן רשימת התרופות:

  משככי כאבים: אוקסיקונטין, פרקוסט, טרמדקס ועוד..
  כדורי שינה והרגעה (בנזודיאזפינים): אסיוול (ווליום), קלונקס, קסנקס, בונדורמין, וובאן, לוריוון ועוד..
  ממריצים: ריטלין, קונצרטה, ויוונס ועוד..

  גמילה מהתמכרות לתרופות

  תרופות הן עניין מציל חיים, מה היינו עושים בלעדיהן? בעבר הלא כל כך רחוק אחוי התמותה העולמית היו גבוהים פי כמה וכמה, בעיקר בגלל היעדר תרופות. התפתחות מדע הרפואה ומציאת תרופות להקלה ופתרון למכאובים ותחלואים שונים בגוף ובנפש, הביאו את האנושות למצב טוב בהרבה, להעלאת תוחלת החיים וגם לשיפור משמעותי באיכות החיים. מצד שני והרבה פחות מוכר, ככל שעולם התרופות מתפתח מחריפה והולכת הסכנה הטמונה בו- התמכרות לתרופות. כיצד ניתן להתמכר לתרופות, למה זה גרוע כל כך ואיך מובילים נכון תהליך גמילה מתרופות? המומחים של מרכז הגמילה בראשית מסבירים.

  מהי התמכרות לתרופות

  התמכרות לתרופות זהו מצב שבו הנפש נקשרת לגוף באופן שבתחילת עידן התרופות לא היה מוכר לרופאים אבל כיום נחקר ומאושש היטב, חומרים רבים המשמשים לריפוי או שיכוך כאב, ונמצאים בתוך תרכובות התרופות והקפסולות שממלאות את מדפי בתי המרקחת, הינם חומרים ממכרים. מהו בעצם חומר ממכר? חומר שמעלה הורמונים מסוימים במוח, וכאשר המוח מתרגל להשפעתו הוא נעשה זקוק לו. במקרה כזה- כאשר לא ניטול את החומר אליו התמכרנו המוח יאותת לנו על חסרונו בצורת תחושה רעה בגוף, ירידה במצב הרוח ודחף נפשי שיגרום לנו ליטול אותו במהירות. כך נכנס האדם למעגל שממנו קשה מאד לצאת, בו הוא נוטל את התרופה הממכרת גם לאחר שאינו נדרש לה, ואפילו מעלה מינונים באופן בלתי שקול בגלל הדחף הפנימי להעלות את ההורמונים יותר ויותר.

  איך מובילים גמילה מתרופות

  גמילה מתרופות עשויה להיות זהה לתהליך גמילה רגיל מסמים או משאר החומרים הממכרים הקיימים בעולם. היא תכלול הפחתה איטית של המינון תוך פיקוח הדוק על המצב הנפשי והפיזי של המכור הנגמל, ותמיכה כוללת בתסמיני הגמילה שהמוח יפתח במטרה לשכנע אותו לוותר על התהליך ולחזור אל החומר הממכר. בנוסף, במרכז הגמילה בראשית יציעו מעטפת שלמה של טיפול נלווה בתחומי הנפש, כדי לזהות ולטפל בגורמים להתהוות ההתמכרות שצפים פעמים רבות במהלך הטיפול, הענקת חוסן נפשי וכלים להתמודדות עתידית מול מצבים ממכרים, ועוד הרבה מעבר לכך. כך יוצאים מהתמכרות לתרופות באופן בטוח.

  לקבלת ייעוץ

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   שירותים נוספים

   post-image
   גמילה מהימורים

   ההתמכרות להימורים מתארת התנהגות של הימורים חוזרים ונשנים בעקביות ובכפייתיות. זוהי הפרעה בשליטה ובדחפים השולטת במתמכר, מכתיבה את מהלך חייו...

   המשך קריאה
   post-image
   אשפוזית פרטית

   אשפוזית פרטית וטיפול מלא גמילה מהתמכרות היא תהליך לא פשוט, כך מעיד כל מכור שניסה לעשות זאת, בין אם הצליח ובין...

   המשך קריאה
   post-image
   גמילה ממשככי כאבים

   גמילה ממשככי כאבים בליווי מקצועי גמילה מעוררת מספר תגובות בגוף המתרחשות בתגובה להפסקה או הפחתת המינון של חומרים ממכרים. אלה יכולים...

   המשך קריאה

   גמילה מתרופות מרשם

   רופאים רושמים תרופות, זהו אולי תפקידם המהותי והעיקרי, לכל הפחות מבחינתנו. לא מעט פעמים אנחנו יודעים מהי התרופה לה אנו זקוקים וכל מה שנשאר הוא רק לגשת לרופא ולבקש ממנו את המרשם? אבל מה קורה כאשר תרופה בטוחה שרשם לנו הרופא הוותיק מסכנת את בריאות הגוף והנפש שלנו כאחד? איך יכול לקרות דבר כזה, ומה ניתן לעשות כדי להצליח בטיפול גמילה מתרופות מרשם? נושא לא מדובר מספיק שחשוב להציף, לזהות וגם לטפל, כי בהחלט יש מה לעשות וחבל על כל יום שעובר. המומחים של מרכז הגמילה בראשית שמחים להציע מידע מקצועי מתוך ניסיון רחב ועתיר הצלחה. הכל על גמילה מתרופות מרשם.

   התמכרות לתרופות מרשם

   תרופה שרשם לנו הרופא, ככל שהוא מקצועי וגם בדק אותנו באחריות כמובן, היא בטוחה לכל הדעות וגם נצרכת בדרך כלל, לפעמים אפילו מוכרחת. רופא אינו רושם תרופה מיותרת לפציינט, ברור לכל כי תרופה שאין בה צורך תכניס לגוף חומרים מיותרים שעלולים אף להזיק לו. אבל תרופה שרשם הרופא נחשבת בדרך כלל לבטוחה לחלוטין. אז זהו, שזה לא בדיוק כך. מתברר שלא מעט תרופות מרשם מכילות חומרים ממכרים שעלולים להפוך את המטופל התמים למכור תוך לא הרבה זמן. ההתמכרות היא מסוכנת בפני עצמה וגם עלולה לגרום למכור לצרוך מינונים מוגברים מן התרופה ולהעלות את המינון שוב ושוב עד למצבי הרעלה מסכני חיים חלילה. במידה והרופא יפסיק להעניק למטופל מרשמים לתרופה זו, ההתמכרות עלולה לגרום לו לנסות לרכוש את התרופות בדרך בלתי קונבנציונלית או לפתח תסמיני גמילה שגם בהם טמונים לא מעט סיכונים. גמילה מתרופות מרשם היא בלתי נמנעת.

   איפה עוברים גמילה מתרופות מרשם?

   גמילה מתרופות מרשם זהו תהליך לא פשוט שיש לעבור אותו במרכזים מותאמים לתחום ההתמכרות, הכוללים לרוב אשפוז ומעקב צמוד תוך מתן כלים מגוונים לתמיכה בדרך. מרכז בראשית הוא יחיד מסוגו בשיטה הוליסטית מיוחדת המשלבת גוף ונפש ומציעה מרחב טיפולי מדהים למכור הנגמל שמאפשרת לו את כל מה שהוא זקוק לו כדי לעבור את התהליך באופן בטוח ומטעין אנרגיות חיוביות לקראת העתיד. מרכז גמילה בראשית מחכה לכם.

   image